Nepilnametės žudikų byla iškeliavo į teismą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Vietoje, kur buvo rastas paauglės kūnas, dirbo policijos kriminalistai, buvo renkami įkalčiai. Paaiškėjo, kad nepilnametė tapo pažįstamų auka.
Šiaulių apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje itin žiauriu nepilnametės nužudymu kaltinami trys šiauliečiai – 18-metis O. Ž, 23-ejų metų E. B ir nepilnametė.
Dar vienas kaltinamasis, 21-erių metų E. Ž., bus teisiamas dėl labai sunkaus nusikaltimo slėpimo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jūratė Tamašauskienė.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2022 metų liepos 4-osios vakarą, gavus informacijos, kad Šiauliuose, Gegužių gatvėje, pievoje prie konteinerių rastas į kilimą įsuktas jaunos merginos kūnas. Tą patį vakarą buvo sulaikyti keturi jaunuoliai, kuriems įtarimai pareikšti dėl nužudymo.

Aiškinantis nusikaltimo aplinkybes, remiantis teismo medicinos specialistų išvadomis ir surinkus pakankamai tai pagrindžiančių duomenų ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė priėmė nutarimą perkvalifikuoti nusikalstamą veiką į itin žiaurų nužudymą. Šiauliečiui E. Ž. įtarimai dėl nužudymo pakeisti į įtarimus dėl labai sunkaus nusikaltimo pėdsakų slėpimo.

Remiantis bylos duomenimis, O. Ž., E. B. ir nepilnametė, būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, įtariama, pasikvietė pažįstamą paauglę atvykti į E. Ž. ir O. Ž. gyvenamą butą, atėmė iš jos mobilųjį telefoną ir mirtinai sužalojo. Turimais duomenimis, minėti asmenys mirusiosios kūną bandė paslėpti išnešdami jį prie konteinerių. Nepilnametė apie neva jos surastą mirusiosios kūną pati pranešė policijos pareigūnams.

Kaltinamųjų pozicijos dėl kaltinimų skirtingos. E. B. anksčiau jau yra teistas už seksualinį priekabiavimą ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas kankindamas ar kitaip itin žiauriai nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Nepilnamečiui laisvės atėmimo bausmė negali viršyti dešimties metų.

Už labai sunkaus nusikaltimo pėdsakų slėpimą gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.