Nepilnamečių kišenėse – elektroninės cigaretės

Policijos nuotr.
Elektroninių cigarečių ir buteliukų su skysčiais, skirtais minėtų cigarečių papildymui, rasta pas nepilnamečius. Už tai gresia atsakomybė.
Tendencijos, kad vaikai ir jaunuoliai mėgsta dūmą, tampa liūdinančiomis. Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnai prevencinių priemonių metu pas vieną nepilnametį rado elektroninę cigaretę ir 18 buteliukų su skysčiais, skirtais elektroninių cigarečių papildymui. Pas kitus du asmenis rasta po vieną elektroninę cigaretę ir skysčio buteliuką.

Anot policijos pareigūnų, ne tik vaikai, bet ir kai kurie tėvai dar turi klaidingą įsitikinimą, kad elektroninės cigaretės yra ne tabako gaminys. Derėtų žinoti, kad tai yra tabako gaminiai ir juos turėti nepilnamečiams yra draudžiama.️️

Atsakomybę užtraukia šių tabako priemonių vartojimas, turėjimas, neteisėtas platinimas. Nepilnamečių daromi pažeidimai, sako policijos pareigūnai, nebus toleruojami. Tėvai turėtų suprasti, kad pažiūrėjus pro pirštus į tai, kad jų atžala rūko, „veipina“, ar „garina“, vėliau atsiranda rizika, jog vaikas darys ir kitus nusižengimus arba nusikaltimus.