Nelegalios lenktynės grįžta baudomis

Policijos nuotr.
Nelegaliose lenktynėse dalyvavo policijos ekipažai: pažeidimų užfiksavo ne vieną.

Šiauliuose, Zoknių mikrorajone, penktadienio vakarą vyko nelegalios automobilių drag lenktynės. Lenktynių dalyviai, Kelių eismo taisyklių pažeidėjai turi reikalų su teisėsauga.

Vos renginiui prasidėjus į numatyta lenktynių vietą atskubėjo policijos ekipažai. Fiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidimai, o dauguma lenktyniavusiųjų įamžinti vaizdo kameromis ir greičio matuokliais, todėl šių lenktynių nugalėtojai „prizus“ atsiims ir policijoje. Viršijusiems nustatytą greitį daugiau kaip 50 kilometrų per valandą gresia bauda nuo 450 iki 700 eurų ir teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių. Policijoje rikiuojamas ir sąrašas dalyvių, kurie chuliganiškai, pavojingai vairavo automobilius. Už tai įstatymas numato baudą nuo 400 iki 1 000 eurų.

Policijoje taip pat pradėtos administracinės teisenos ir dėl kitų pažeidimų – dėl susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų bei dėl karantino taisyklių nesilaikymo. Bauda už susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų pažeidimus gali siekti 150 eurų, o už karantino taisyklių pažeidimus – iki 1 500 eurų.

Policija įspėja, kad nelegalios lenktynės, kuriose nepaisoma elementariausių reikalavimų, gali baigtis net tragiškai. Štai 2014 metais Zokniuose, nelegalių lenktynių teritorijoje, įvyko skaudi avarija, kurios metu be šalmo važiavęs motociklininkas susidūrė su automobiliu ir žuvo.