Negeriantis joniškietis degtinę gamino „savoms reikmėms“

Policijos nuotr.
Naminės degtinės fabrikas rastas joniškiečio namuose.
Beveik visi demaskuoti naminės degtinės gamintojai aiškina ją gaminę savo reikmėms. Tokią pat versiją pateikė ir sausio 12-osios vidurdienį Radviliškyje su tokiu kroviniu sulaikytas 57 metų joniškietis.

Vyro vairuojamą automobilį Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pastebėjo stoviniuojantį Gedimino gatvėje.

Apžiūrėję automobilį, pareigūnai jame rado tris penkialitrius plastikinius indus su namine degtine.

Seniau Radviliškyje gyvenęs vyras pripažino, kad savo pagamintą naminę degtinę vežė vienam radviliškiečiui, jo prašymu. Tikėjosi uždirbti 75 eurus.

Sulaikytasis „naminukės“ turėjo ne tik automobilyje. Atlikus kratą jo namuose, esančiuose Joniškio rajone, pareigūnai rado dar apie 117 litrų tokio pat alkoholio ir aparatą jam gaminti. Aparatas rastas lauko virtuvėje, kurioje ir vykdavo naminės degtinės gaminimo procesas.

Vyras kalbėjo labai prieštaringai: čia jis teigė, kad „naminukę“ varė savo reikmėms, paskui – kad pats negeria.

Nepaisant to, kokiu tikslu gaminama naminė degtinė, įstatymas už tokią gamybą numato baudžiamąją atsakomybę. Joniškiečio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo, laikymo ir gabenimo.

Tuo metu, kai gyveno Radviliškyje, vyras dėl analogiškos nusikalstamos veikos taip pat turėjo reikalų su teisėsauga ir už tai buvo teistas.

Paskutinįkart vyras „naminukę“ gabeno automobiliu, kuriam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Už administracinį nusižengimą jam teko susimokėti baudą.