Neblaivi kaltinamoji suimta teismo salėje

Asociatyvi nuotr.
Į Šiaulių apygardos teisme vykusį posėdį kaltinamoji atvyko girta. Teismas nusprendė moterį suimti.
Šiaulių apygardos teismo posėdį, kuriame kanapių auginimu, neteisėtu disponavimu labai dideliu jų kiekių turint tikslą jas platinti, neteisėtu naudojimusi energija ir ryšių paslaugomis kaltinami motina ir jos sūnus su žmona, teko atidėti dėl šios kaltinamosios neblaivumo. 40 metų moterį nuspręsta suimti.

Nustatytas sunkus promilės girtumas

43 metų Dangis Daktaras ir jos 68-erių motina Irena Daktarienė kaltinami kanapių auginimu, neteisėtu disponavimu labai dideliu jų kiekių turint tikslą jas platinti, neteisėtu naudojimusi energija ir ryšių paslaugomis. 40 metų D. Daktaro žmona Indrė Daktarė kaltinama neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu, turint tikslą jas platinti. Tačiau pirmadienį planuotą bylos nagrinėjimą teismui teko atidėti, nes į posėdį I. Daktarė atvyko neblaivi.

Teismas tądien kaip tik buvo numatęs apklausti I. Daktarę, tačiau nurodytu laiku ji teismo posėdžių salėje nepasirodė.

Prasidėjus teismo posėdžiui ir kaltinamosios gynėjui telefonu susisiekus su kaltinamąja, ji po kurio laiko vis dėlto atvyko. Tačiau su moterimi susikalbėti buvo sunku.

Kilus įtarimui, kad I. Daktarė neblaivi, teismas kreipėsi į policijos pareigūnus. Neilgai trūkus kaltinamajai buvo nustatytas 2,70 promilės girtumas.

Esant tokioms aplinkybėms, teismas nusprendė, jog I. Daktarė, nustatytu laiku neatvykdama į teisiamąjį posėdį, o po to atvykdama neblaivi, pažeidė jai paskirtos kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo – sąlygas.

Teismo nuomone, I. Daktarės elgesys duoda pagrindą manyti, kad ji gali slėptis nuo teismo. Taip manyti teismui duoda pagrindą ir tai, kad moteris kaltinama sunkaus nusikaltimo padarymu, už šį nusikaltimą įstatymo sankcijoje numatyta griežta bausmė – laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Todėl, siekdamas užtikrinti kaltinamosios dalyvavimą procese ir netrukdomą baudžiamosios bylos teisminį nagrinėjimą, teismas I. Daktarei anksčiau paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, nutarė pakeisti į griežtesnę kardomąją priemonę – suėmimą. Teismo nutartimi kaltinamoji suimta teismo salėje dviem mėnesiams.

Augino, džiovino ir laikė

Bylos duomenimis, nuo 2018 metų rugsėjo iki tų pačių metų lapkričio D. Daktaras kartu su savo motina pastarajai priklausančio namo Šiauliuose palėpėje specialiai įrengtoje patalpoje augino didelį kiekį, daugiau kaip 80 vienetų kanapių. Vėliau šias kanapes nukirpo ir toje pačioje palėpėje jas džiovino.

Vyras taip pat kaltinamas tuo, kad veikdamas kartu su motina šioje palėpėje neteisėtai prisijungė prie AB „Lietuvos energijos tiekimas“ elektros tinklo ir naudojosi elektra.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad bendrovei buvo padaryta beveik 7 000 eurų žala.

D. Daktaras taip pat kaltinamas tuo, kad veikdamas kartu su savo žmona Indre savo bute laikė kanapes.

Byloje savo kaltę pripažino iš dalies tik D. Daktaras, moterys savo kaltę neigia.

2018 metų lapkričio 19 dieną per kratas policijos pareigūnai rado ir paėmė narkotines priemones, tuo pačiu metu aptiktas ir neteisėtas prisijungimas prie elektros tinklo.