Namų sudeginimas žudymo pėdsakų nesunaikino

Policijos asociatyvi nuotr.
Namai sudegė, tačiau dviejų žmogžudysčių įkalčių nepaslėpė.
Šiaulių apskrities policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl dviejų moterų nužudymo ir turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.

Girtavimai buvo dažni

Policijos duomenimis, 36 metų vyras, vartojęs gydytojo paskirtus vaistus, juos ėmė vartoti kartu su alkoholiu, todėl kilo ūmi reakcija, kurios rezultatas – nužudyta sugyventinė ir jos motina bei sudegintas namas, kuriame visi gyveno.

Ikiteisminį tyrimą vykdžiusiems Šiaulių apskrities policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams nužudymu įtariamas vyras pripažino, kad jo tokį poelgį galėjo nulemti girtumas, nes būdamas blaivus jis niekada nesmurtaudavo.

O girtaujama tuose namuose buvo dažnai, smurtaujama – irgi. Dėl smurto prieš savo sugyventinę ir jos motiną vyras buvo teistas jau tris kartus. Paskutinį kartą – praėjusių metų birželį. Jam buvo skirta vienerių metų ir septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau nuosprendžio vykdymas atidėtas dvejiems metams ir paskirti įvairūs įpareigojimai.

Alkoholį mėgo ir čia gyvenančios abi minėtos moterys bei motinos sugyventinis. Pastarasis praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje dėl sveikatos problemų buvo ligoninėje. Ir čia būdamas sužinojo, kad nebeturi, kur grįžti, nes jam priklausantis gyvenamasis namas sudegęs, o sugyventinė su savo dukra nužudytos.

Kirviu per galvą

Gaisrą, kilusį pernai rugpjūčio 30-osios vakarą Raseinių rajone, pirmieji pastebėjo policijos patruliai. Pareigūnai nedvejodami pasuko į galimos nelaimės pusę. Išvydę atvira liepsna degantį namą, apie tai pranešė budėtojui. Netrukus į įvykio vietą atskubėjo ugniagesiai bei medikai. Užgesinus gaisrą, po anglių krūva buvo rasti du kūnai – 54 metų moters ir 28 metų jos dukros.

Iš pradžių buvo manyta, kad nelaimė įvyko dėl neatsargaus elgesio su ugnimi ar nuo cigaretės, tačiau, kai įvykio vietą apžiūrėję pareigūnai lauko virtuvėje rado kirvį, ant kurio penties buvo matyti kraujo dėmės ir prilipę plaukai. Kilo įtarimas, kad padarytas sunkus nusikaltimas ir ugnimi bandyta sunaikinti jo pėdsakus. Kadangi buvo žinoma, kad iš dviejų name gyvenusių vyrų vienas guli ligoninėje, kilo klausimas, kur yra antras vyras – dukros sugyventinis.

O sugyventinis tuo metu slapstėsi krūmuose. Ten jis išbuvo visą naktį ir kitą dieną. Trečią naktį nusliūkino pernakvoti į netoliese esantį apleistą namą, čia policijos pareigūnai jį ir sulaikė.

Vyras savo kaltę dėl įvykdytų nusikalstamų veikų pripažino.

Paaiškėjo, kad kelios dienos prieš nelaimę, namuose buvo girtaujama ir konfliktuojama. Kai sugyventinės motina vyrą pradėjo varyti iš namų, kaltinamasis stipriai susinervinęs, čiupo po ranka pasitaikiusį kirvį ir juo trenkė moteriai per galvą.

Motinai susmukus, prabudo lovoje miegojusi jo sugyventinė ir, išvydusi tokį vaizdą, ėmė klykti. Moteris užtildyta taip pat kirvio pentimi į galvą.

Tada vyras, pagriebęs lauko virtuvėje buvusį indą su benzinu, per langą įmetė jį į trobą, įžiebė ugnį ir pasileido į laukus net neatsigręždamas.

Medicinos ekspertai konstatavo, kad moterys nuo patirtų smūgių į galvą mirė iš karto. Ir ugnimi paslėpti nusikaltimo kaltinamajam nepavyko.