Namų augintiniai gyveno lyg sąvartyne

VMVT nuotr.
Keturkojis lauke buvo pririštas labai trumpa grandine, varžančia jo laisvę. Gyvūnų laikymo vieta priminė sąvartyną.

Šiaulių rajone aptikti itin blogomis sąlygomis laikyti augintiniai. Gyvenamosiose patalpose Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, tikrinę gautą informaciją, surado 12 gyvūnų, iš kurių mažiausiai dvi kalytės galimai vaikingos. Gyvūnams šiuo metu ieškoma naujų laikymo vietų.

Gyvūnai, pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento direktorės Daivos Kazlauskienės, ne tik buvo laikomi sąvartyną primenančiomis sąlygomis, jie galėjo ir nekontroliuojamai daugintis.

Aptikti gyvūnai buvo laikomi didelėje netvarkoje, tarp pašalinių daiktų, kuriais galėjo susižeisti. Lauke šuo buvo pririštas itin trumpa grandine. Dauguma gyvūnų neženklinti ir nevakcinuoti nuo pasiutligės.

Šiaulių rajono savivaldybės administracija įpareigota perduoti gyvūnus globos įstaigai, kol įsiteisės sprendimas dėl gyvūnų konfiskavimo.

Gyvūnų laikytojų neatsakingumas, negalint tinkamai prižiūrėti – nepasirūpinimas jų kastracija ar sterilizacija, viena didžiausių problemų, dėl kurių šalyje turime tokį didelį beglobių gyvūnų skaičių.

„Esame dėkingi žmonėms, kurie buvo neabejingi bei pranešė apie tokią situaciją, todėl manome, kad pavyko bent iš dalies užkirsti kelią dar didesnio neprižiūrimų gyvūnų skaičiaus atsiradimui šioje vietoje“, – sakė D. Kazlauskienė.

Apie gyvūnų nepriežiūrą kviečiame pranešti VMVT.