Naminės degtinės pardavėja – vėl teisme

Policijos nuotr.
Nelegalaus gėrimo pasiūla – įvairios talpos buteliuose.
Ketvirtadienį Šiaulių apylinkės teismą pasiekė šiaulietės „naminukės“ pardavėjos iš Ežero gatvės baudžiamoji byla. 61-erių moteris kaltinama neteisėtu namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymu ir pardavimu. Anksčiau už tokią pat veiklą šiaulietė bausta triskart.

Naminukei paskaninti – apelsino skiltelė

Šių metų birželio mėnesį moteriai už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir realizavimą pradėtas eilinis, jau trečias, ikiteisminis tyrimas. Birželio 16-osios rytą pareigūnai „taške“ atliko kontrolinį pirkimą. Nors moteris ne savo klientams nelinkusi duris atverti, tačiau pareigūnams pavyko patekti į jos gyvenamąsias patalpas, kai alkoholio ištroškusiam pirkėjui ji už 10 eurų pardavė du litrinius butelius naminės degtinės.

Kaip jau įprasta, prekeivės bute policijos pareigūnai alkoholio nerado, tik – aštuonis pakelius kontrabandinių cigarečių (už tai jai skirta 120 eurų bauda).

Tačiau namo bendro naudojimo patalpose esančiame sandėliuke rasta 1,5 litro „naminukės“ ir net stikliukas su apelsino skiltele šalia, greičiausiai, vartojimui vietoje.

Bendro naudojimo patalpose esančioje užrakintoje spintoje pareigūnai aptiko keliasdešimt litrų gamyklinio alaus įvairiomis pakuotėmis, o vieno gyventojo bute, nuo kurio moteris turi raktus ir juo naudojasi, rastas pagrindinis alkoholio sandėlis – daugiau nei 50 litrų skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą.

Tris kartus teistai šiaulietei gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Teisiama ir baudžiama

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų ir Šiauliuose, Ežero gatvės daugiabutyje, esančio prekybos namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis „taško“ šeimininkės dvikova tęsiasi ne vienerius metus.

Moteris, vykdydama nelegalią veiklą, laikosi ypatingo atsargumo – nei „naminukės“, nei cigarečių savo bute nelaiko, o sandėliuoja tame pačiame name esančiose kitose patalpose.

Nepaisant didžiulės konspiracijos, policijos pareigūnai „taško“ savininkę ne kartą yra pergudravę ir pričiupę.

Šis „taškas“ Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų akiratyje yra nuolat.

2011 ir 2017 metais už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir pardavimą moteris teista. Už prekybą namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis ji aštuonis kartus bausta administracine tvarka.

Praėjusiais metais Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai baigė tirti šiaulietės nelegalią veiklą ir teismui nagrinėti perdavė dar dvi baudžiamąsias bylas.

2018 metais buvo nustatyta, kad „taško“ savininkę namine degtine aprūpina jos talkininkė, kuri alkoholį atveždavo iš Voveriškių gatvės gyvenamajame name veikiančio nelegalaus fabrikėlio. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai jį demaskavo ir uždarė.

Tada „naminukė“ buvo pradėta tiekti iš Kairių gatvėje esančio garažų masyvo. Degtinę „taško“ savininkei jos automobiliu atveždavo jai talkinanti šiaulietė, o atvežtus bambalius į slaptavietes sunešdavo vienas namo gyventojas. Tada atliktų kratų metu naminės degtinės ir kontrabandinių cigarečių buvo rasta tik daugiabučio namo bendro naudojimo sandėliukuose. Moteris buvo lyg ir niekuo dėta. Tik policijos pareigūnų sulaikyti cigarečių ir „naminukės“ pirkėjai, kurie nešdavosi gėralą buteliais ir stiklinėmis bei tyrėjų atliktos procesinės prievartos priemonės padėjo demaskuoti nusikalstamą veiką.

Laukdama teismo, moteris „dirbo“ toliau ir, matyt, manė, kad policijos pareigūnai ją paliko ramybėje. Tačiau ji labai apsiriko. Pareigūnai šiaulietei priklausančiuose sandėliukuose vėl rado ir namų gamybos alkoholio, ir kelis šimtus pakelių kontrabandinių cigarečių. Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir prekybą jai buvo pradėta administracinė teisena, o už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą – dar viena baudžiamoji byla.

Po abiejų baudžiamųjų bylų išnagrinėjimo teisme, 2019 metų gruodžio 17 dieną, šiaulietė išgirdo nuosprendį – pusantrų metų laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams. Ji įpareigota būti namuose nuo 21 iki 6 valandos, jei tai nesusiję su darbu, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neturėti, neįsigyti, nenaudoti stiprių alkoholinių gėrimų.

Nuteistoji šį nuosprendį, matyt, suprato kaip leidimą toliau vykdyti nusikalstamą veiką.