Naminės degtinės pardavėja ir vėl bus teisiama

Policijos nuotr.
Ne vieną baudžiamąją bylą dėl neteisėtos veiklos „užsidirbusi“ šiaulietė, Ežero gatvės gyventoja, policijai vėl įkliuvo su namine degtine.
Policijos ir naminės degtines bei kontrabandinių rūkalų pardavėjos, Ežero gatvės gyventojos, dvikova tęsiasi. Teisėsaugai gerai žinoma šiaulietė prieš kelias dienas „užsidirbo“ dar vieną baudžiamąją bylą.

Alkoholio rasta įvairiose vietose

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams žinoma, kad 61 metų moteris, vykdydama nelegalią veiklą, laikosi ypatingo atsargumo – nei naminės degtinės, nei cigarečių savo bute nelaiko, o sandėliuoja tame pačiame name esančiose kitose patalpose. Nepaisant to, policijos pareigūnai „taško“ savininkę ne kartą pričiupo.

Birželio 16-osios rytą pareigūnai minėtame „taške“ vėl atliko kontrolinį pirkimą. Nors moteris ne savo klientams nelinkusi durų atverti, tačiau pareigūnams pavyko patekti į jos gyvenamąsias patalpas ir užfiksuoti, kai ji pirkėjui už 10 eurų pardavė du litrinius butelius naminės degtinės.

Prekeivės bute policijos pareigūnai alkoholio nerado, tik aštuonis pakelius kontrabandinių cigarečių (už tai jai pradėta administracinė teisena).

Tačiau namo bendro naudojimo patalpose esančiame sandėliuke rasta 1,5 litro „naminukės“ ir net stikliukas su apelsino skiltele šalia. Čia, matyt, buvo skirta vartojimui vietoje.

Bendro naudojimo patalpose esančioje užrakintoje spintoje pareigūnai aptiko keliasdešimt litrų gamyklinio alaus įvairiomis pakuotėmis, o vieno gyventojo bute, nuo kurio moteris turi raktus ir juo naudojasi, rastas pagrindinis alkoholio sandėlis – 48 litrai skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą.

Moteriai už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir realizavimą pradėtas eilinis ikiteisminis tyrimas.

Baudžiamosios bylos nedrausmino

Šiaulietės „taškas“ Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų akiratyje yra nuolat. Nuo 2016 metų už prekybą namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis jo savininkė aštuonis kartus bausta administracine tvarka, 2017 metais už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir pardavimą teista.

Praėjusiais metais Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnai baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė dar dvi baudžiamąsias bylas.

Šios prekeivės nelegalios veiklos fiksavimas pareikalavo ne vieno mėnesio intensyvaus pareigūnų darbo ir kruopštaus įrodymų rinkimo.

2018 metais buvo nustatyta, kad „taško“ savininkę namine degtine aprūpina jos talkininkė, kuri alkoholį atveždavo iš Voveriškių gatvės gyvenamajame name veikiančio nelegalaus fabrikėlio. Pareigūnai jį demaskavo ir uždarė.

Tada naminė degtinė pradėta tiekti iš Kairių gatvėje esančio garažų masyvo. Degtinę „taško“ savininkei jos automobiliu atveždavo jai talkinanti 37 metų šiaulietė, o atvežtus „bambalius“ į slaptavietes sunešdavo vienas namo gyventojas.

Tada atliktų kratų metu naminės degtinės ir kontrabandinių cigarečių rasta tik daugiabučio namo bendro naudojimo sandėliukuose. Moteris buvo lyg ir niekuo dėta. Tik policijos pareigūnų sulaikyti cigarečių ir „naminukės“ pirkėjai, kurie nešdavosi gėralą tiek buteliais, tiek stiklinėmis, bei tyrėjų atliktos procesinės prievartos priemonės padėjo demaskuoti šiaulietės nusikalstamą veiką.

Tačiau laukdama teismo, moteris „dirbo“ toliau. Netikėtai apsilankę pareigūnai jai priklausančiuose sandėliukuose vėl rado ir namų gamybos alkoholio ir kelis šimtus pakelių kontrabandinių cigarečių. Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir prekybą šiaulietei pradėta administracinė teisena, o už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą iškelta dar viena baudžiamoji byla.

Po abiejų baudžiamųjų bylų išnagrinėjimo teisme šiaulietė išgirdo nuosprendį – pusantrų metų laisvės atėmimas, atidedant jos vykdymą trejiems metams. Šiaulietė šį nuosprendį, matyt, suprato savaip – ir toliau nesiliovė vykdyti nusikalstamų veikų.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.