Namas greičiausiai buvo padegtas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Spėjama, kad sprogimas galėjo kilti dėl dujų nuotėkio atsukus balioną.
Spėjama, kad antradienio popietę Radviliškio rajone, Šniūraičių kaime, kilęs gyvenamojo namo gaisras, kurį sukėlė dujų nuotėkis, nebuvo nelaimingas atsitikimas.

Pranešimo apie degantį namą ugniagesiai sulaukė pusvalandis po 15 valandos. Pajėgoms atvykus į nurodytą Kurų gatvę, plytinis statinys skendėjo liepsnose – degė stogas, ugnies liežuviai lindo per langų ertmes ir duris.

Iš degančio namo kaimynai spėjo išvesti šeimininką. Anot žmonių, vyras nenorėjęs išeiti, prašęs palikti jį viduje.

Galvą ir krūtinę apdegęs sąmoningas žmogus perduotas medikams.

Liepsna visiškai suniokojo gyvenamąjį namą – statinys liko ne tik be stogo, bet ir be langų, kuriuos sprogimo banga į visas puses išsvaidė kone 15 metrų. Langų stiklai išsilakstė dar toliau, pataikydami net į artimiausių kaimynų namų sienas bei langus.

Vakar gaisravietę apžiūrėję tyrėjai nesuabejojo, kad gaisras kilo dėl dujų nuotėkio. Namo virtuvėje rasta dujinė viryklė, o ant jos neseniai išvirti koldūnai. Tačiau dujų baliono virtuvėje nebuvo – jis rastas nuneštas į kitą patalpą, buvo be reduktoriaus, o čiaupas atsuktas.

Manoma, kad namo šeimininkas, prieš tris dienas palaidojęs savo gyvenimo draugę, tyčia galėjo nunešti dujų balioną į kitą patalpą, atsukti čiaupą, o paskui įžiebti degtuką.

Kaimynai teigia, kad alkoholis šiame name buvo dažnas svečias.

Anksčiau teistas šeimininkas turėjo reikalų su teisėsauga, netrukus jo vėl laukia teismas.