Motociklų vairuotojams teks atsakyti už puokštes pažeidimų

Policijos nuotr.
Nepavykus motociklo sustabdyti taikiai, policijos pareigūnams teko blokuoti kelią.
Motociklininkai nėra drausmingiausia eismo dalyvių kategorija – apie tai byloja ir per dvi pastarąsias savaites užfiksuoti pažeidimai. Nemažai vairavo, neįgiję teisės vairuoti, be apsauginių šalmų, neblaivūs, jų transporto priemonės nebuvo įregistruotos, neatlikta techninė apžiūra, neapdraustos civilinės atsakomybės draudimu.

Tiesiai į medį

Štai balandžio 25-ąją, po vidurnakčio, Šiaulių rajone, Meškuičiuose dirbę policijos pareigūnai pastebėjo be šviesų važiuojantį motociklą. Kai prie jo priartėjo, pamatė, kad transporto priemonė yra be valstybinių numerių, o vairuotojas – be šalmo.

Policijos pareigūnų reikalavimą sustoti motociklininkas ignoravo ir stengėsi nuo jų pasprukti.

Norėdamas pasislėpti Pievų gatvės gyvenamojo namo kieme, jis įlėkė į jį, nesuvaldė transporto priemonės ir trenkėsi į medį. Medis nenukentėjo, o štai 21-erių metų vaikinas susižalojo stipriai. Dėl nosies ir raktikaulio traumų bei galvos smegenų sukrėtimo jis atsidūrė ligoninėje. Alkoholio matuokliu vairuotojui nustatytas 1,83 promilės girtumas.

Dėl to, kad vairavo motociklą, būdamas vidutinio girtumo, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Dėl to, kad tai darė, neturėdamas teisės vairuoti, nedėvėdamas apsauginio šalmo, nepakluso reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, vairavo neįregistruotą ir civiline atsakomybe neapdraustą transporto priemonę jam pradėta administracinė teisena.

Pažeidėjo laukia ne tik gausybė baudų, bet gali būti konfiskuota ir transporto priemonė.

Bijojęs, todėl nestojo

Toks pat likimas laukia ir Kelmės rajone pareigūnams nestojusio, teisės vairuoti neturinčio 18-mečio motociklininko, vairavusio neįregistruotą motociklą bei be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo.

Vengimą susitikti su pareigūnais jis paaiškino noru išvengti baudos. Dabar jam gresia ne tik bauda, bet dėl nepaklusimo reikalavimui sustabdyti transporto priemonę galimas ir jos konfiskavimas.

Gegužės 2 dieną, po pietų, Kelmės rajone, Pabutkalnio kaime, policijos automobiliu patruliuojančių Telšių apskrities Kelių policijos skyriaus pareigūnų dėmesį atkreipė atvažiuojantis tamsios spalvos motociklas „Suzuki“.

Pareigūnai, įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, patikrinimui norėjo jį susistabdyti, tačiau vairuotojas nestojo.

Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai kelis kartus pareikalavo sustabdyti transporto priemonę, tačiau vairuotojas tai ignoravo. Didindamas greitį bei stengdamasis atitrūkti nuvažiavo link Pagių kaimo.

Visgi bėgliui pasprukti nepavyko. Kelias minutes trukusios gaudynės baigėsi. Pareigūnams persekiojant motociklą bei nuolat reikalaujant sustoti, Pabutkalnio kaime vairuotojui, nereagavusiam į reikalavimus sustoti, buvo užblokuotas kelias.

Neblaivus atsitrenkė į autobusą

Raseinių rajone sulaikytam 28 metų motociklininkui, kuris atsitrenkė į autobuso galą, policijos pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl visos puokštės nusižengimų – vairavimą neblaiviam ir neįgijus teisės vairuoti, eismo įvykio sukėlimą ir pasišalinimą iš jo, vairavimą neįregistruotos, civiline atsakomybe neapdraustos ir techninės apžiūros neatlikusios transporto priemonės.