Mokytasi atskirti netikrus eurus

Mokytasi atskirti netikrus eurus

Mokytasi atskirti netikrus eurus

Apie galimus sukčiavimo atvejus ir padirbtų eurų atpažinimą Šiaulių turgavietės prekeiviams sausio 22-ąją pasakojo Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės.

Pinigų padirbinėjimo atvejų Šiaulių mieste jau pasitaikė – dažniausiai randami padirbti yra 20 ir 50 eurų banknotai. Policijos pareigūnių teigimu, viena pagrindinių vietų, kuriose galimi sukčiavimo padirbtais pinigais atvejai, yra didelės turgavietės. Taip yra dėl to, jog turgaviečių prekeiviai kol kas neturi padirbtų banknotų atpažinimo aparatų.

Vis dėlto, anot policijos, yra būdas patiems susipažinti su banknotais ir juos patikrinti – tai Europos centrinio banko pasiūlytas metodas: pačiupinėk, pavartyk, pažiūrėk.

Pirmiausia banknotą reikia pačiupinėti – popierinė euro kupiūra gaminama iš medvilnės pluošto, tad šiek tiek ją pačiupinėjus ar švelniai paglamžius, turėtume girdėti tvirto popieriaus šiugždesį.

Tada euro banknotą vertėtų pavartyti – mažųjų nominalų banknotuose turėtų matytis holograminė juostelė, o didžiųjų nominalų banknotuose – holograminis ženklas. Vartant kupiūrą, taip pat keičiasi ir pagrindinis banknoto piešinys bei nominalo skaičius.

Galiausiai, euro banknotą reikia apžiūrėti – turėtų matytis paviršiaus nelygumai, o pakėlus prieš šviesą ir vandens ženklai – daugiatonis vandens ženklas, nominalo skaičius, apsauginis siūlelis bei sutapimo ženklelis.

Tačiau, apžiūrint banknotą, nereikėtų nepamiršti, jog dalis sutapimo ženklelio piešinio yra vienoje nominalo pusėje, o dalis – kitoje, ir tik pakėlus prieš šviesą, jie vienas kitą papildo ir matosi pilnas skaičius.

„Šiaulių krašto“ inf.

Šiaulių apskr. VPK nuotr.

PATIKRA: Pastebima,, kad daugiausiai sukčiavimo, susijusio su netikrų pinigų realizavimu, atvejų pasitaiko prekybos vietose, kuriose nėra pinigų patikros aparatų. Viena iš tokių vietų – turgus, tad turgavietės prekeivius policijos pareigūnai mokė atpažinti padirbtus pinigus.