Mėsos konservų gamintojui higiena nerūpėjo

VMVT nuotr.
Mėsos konservų laikymo sąlygos neatitiko reikalavimų.
Šiauliuose, gyvenamajame name ir garaže, veikė nelegalus mėsos konservų fabrikas. Teigiama, kad gamyba vyko antisanisarinėmis sąlygomis, grubiai pažeidžiant higienos reikalavimus.

Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamento inspektoriai, gavę pranešimą apie galimai nelegaliai vykdomą mėsos konservų gamybą kartu su Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus ir Šiaulių policijos pareigūnais organizavo kontrolinį pirkimą.

Pirkimo metu įsitikinta, kad veikla buvo vykdoma be privalomo VMVT leidimo, o parduoti paruoštos konservų dėžutės buvo laikomos netvarkingame garaže, kartoninėse dėžėse.

Patikrinimo metu garaže aptiktas autoklavas, skirtas konservų gamybai, namų virtuvės patalpose rasta tuščių, konservų gamybai skirtų dėžučių, vakuumavimo aparatas. Gamintojas nepateikė įsigijimo bei kitų dokumentų pagrindžiančių, kad konservams skirtos dėžutės yra saugios ir tinkamos mėsos konservams gaminti.

Mėsos konservų gamybos procesas, anot VMVT, vyko antisanitarinėmis sąlygomis

„Konservuose, kurie yra paruošti nesilaikant maisto saugos ir higienos gali daugintis bakterijos, gaminančios mirtinus toksinus, sukeliančius botulizmą. Ši liga gali sukelti nervų sistemos sutrikimų bei kitų negrįžtamų pasekmių žmogaus organizmui. Pavojingiausia yra tai, kad ši bakterija paprastai nekeičia nei maisto skonio, nei kvapo. Raginame vartotojus prieš perkant tokią produkciją įsitikinti, kad jų gamintojas yra legalus, o produktas tinkamai paženklintas. Kitu atveju nedelsiant pranešti VMVT“, – sakė VMVT Šiaulių departamento direktorė Daiva Kazlauskienė.

Pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas.

Visa įranga, skirta konservų gamybai paimta, pasibaigus tyrimui bus konfiskuota.

VMVT ir VDI už nelegaliai vykdomą veiklą piliečiui taikys administracinio poveikio priemones.

VMVT primena vartotojams, kad prieš įsigyjant mėsos konservus, prekybos vietose svarbu juos apžiūrėti, patikrinti, ar pakuotė nėra pažeista, ar ženklinimo etiketėje suteikta visa būtinoji informacija: t. y. pavadinimas, sudedamųjų dalių sąrašas, grynasis kiekis, tinkamumo vartoti terminas, specialios laikymo sąlygos, maistingumo deklaracija, gamintojo arba pardavėjo pavadinimas, adresas ir VMVT maisto tvarkymui suteiktas numeris.