Melagingo pranešimo kaina – teistumas

Policijos nuotr.
Baudžiamasis kodeksas už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
35 metų vyras, pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs policijos pareigūnus, pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Tyrimas – dėl plėšimo

Lapkričio 9-osios pavakarę Bendrojo pagalbos centro telefonu paskambinęs vyras pranešė, kad apie 17 valandą kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda nenustatyti asmenys jį sumušė ir pagrobė mobilųjį telefoną „Samsung“.

Į įvykio vietą atvykusiems pareigūnams gyventojas papasakojo, kad Pagėgių savivaldybėje, Mikytų kaime, prie jo privažiavo „Volkswagen“ markės automobilis su dviem nepažįstamais vyrais, kurie jį jėga įgrūdo į automobilį ir nuvežė Kauno kryptimi.

Anot nukentėjusiojo, po valandos automobilis sustojo kelkraštyje, jis buvo ištrauktas iš transporto priemonės, apkumščiuotas ir iš kišenės pagrobtas jo mobilusis telefonas. Kai automobilis nuvažiavęs, tarp miškų paliktas vyras pamatęs užrašą „Kėdainių rajonas“ ir supratęs, kad jo namai – tolokai. Porą valandų jis ėjęs pėsčiomis ir taip atsidūręs gretimame Raseinių rajone. Kai visai sutemo ir nukentėjusiajam pasidarė sunku orientuotis, jis nusprendęs paskambinti Bendrojo pagalbos centro telefonu ir pranešti apie prieš jį įvykdytą nusikalstamą veiką. Vyras teigė, kad paskambino telefonu, kurio skriaudikai nepagrobė. Kadangi, anot pareiškėjo, jam buvo padaryta 200 eurų turtinė žala ir jis patyrė fizinį skausmą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo.

Prisipažino melavęs

Papasakotą istoriją narplioti ėmusiems pareigūnams pasirodė keistas užpuolikų geraširdiškumas, kad štai vieną telefoną jie pagrobė, o kitą kažkodėl paliko. Tikrinant įvykio aplinkybes, įtarimą pradėjo kelti ir kai kurie įvykio aplinkybių nesutapimai. Nurodytas pagrobtasis telefonas buvo nenaudojamas, tad duomenų apie jo buvimo vietą gauti nepavyko.

Po pokalbio su nukentėjusio vyro artimaisiais situacija pradėjo aiškėti. Pasirodo, skambinusysis pakeleivingomis mašinomis dažnai iškeliauja pasivažinėti po Lietuvą, o kai nebeturi kuo grįžti namo, tada kviečiasi policiją.

Po savaitę vykusio plėšimo tyrimo, vyras prisipažino apie plėšimą pamelavęs. Pasirodo, lapkričio 9-ąją jis eilinį kartą nusprendė pakeliauti. Vyras įsėdo į pažįstamo asmens automobilį ir ketino važiuoti iki Raseinių, tačiau, kai vėliau prie jų prisijungusi kompanija nusprendė keliauti į Trakus, jis apsisprendė ties Kėdainiais išlipti. Buvo jau sutemę, pro šalį važiavę automobiliai nestojo, todėl vyras sukūrė istoriją apie pagrobimą bei plėšimą ir surinko Bendrojo pagalbos centro telefono numerį.

Ikiteisminis tyrimas dėl vyro apiplėšimo buvo nutrauktas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.