Mažametės sužalojimu kaltinamas vyras lieka suimtas

Redakcijos archyvo nuotr.
Vaiko sumušimu įtariamas vyras už grotų praleis dar tris mėnesius.
Šiaulių apylinkės teismas sutiko su Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės Jūratės Tamašauskienės argumentais ir tenkino prokurorės prašymą pratęsti kardomosios priemonės – suėmimo – terminą dvejų metų mergaitės sužalojimu Raseiniuose įtariamam vyrui. Suėmimas pratęstas trims mėnesiams.

Griežčiausią kardomąją priemonę teismas skyrė atsižvelgdamas į tai, kad įtariamasis gali slėptis nuo teisėsaugos pareigūnų ir daryti naujas nusikalstamas veikas.

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas yra tęsiamas, toliau atliekami nusikalstamai veikai atskleisti reikšmingi procesiniai veiksmai.

Pernai gruodžio 28 dieną įtarimai šioje byloje pareikšti mažametės mamai ir jos draugui. Abiem įtariamiesiems buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Mažametės mamai suėmimas skirtas mėnesiui, jos draugui – dviem mėnesiams. Jo gynėja kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti teismo nutartį dėl suėmimo, tačiau šių metų sausio 25 dieną Šiaulių apygardos teismas gynėjos skundą atmetė.

Sausio 26 dieną Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų ikiteisminio tyrimo teisėjas sutiko su Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės Jūratės Tamašauskienės argumentais ir patvirtino jos nutarimą Raseiniuose sužalotos mergaitės mamai skirti kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą 4 mėnesiams, dėvint elektroninį stebėjimo įtaisą.

Ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo buvo pradėtas praėjusių metų gruodžio 26 dieną. Išvakarėse 2 metų mergaitė dėl kūno sužalojimų iš Raseinių ligoninės buvo atvežta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė J. Tamašauskienė. Tyrimą atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dvylikos metų.