Magistraliniu keliu žygiavo karvės

Policijos nuotr.
Banda raguočių iš ganyklos pasuko į magistralinį kelią ir ėjo prieš eismą.
Gegužės 30-osios vakarą magistraliniame kelyje, ties Šiaulių ir Radviliškio rajonų riba, nestandartinei situacijai suvaldyti prireikė net šešių Šiaulių apskrities policijos pareigūnų ekipažų.

Policijos pareigūnams teko imtis priemonių saugiam eismui užtikrinti tiek šiuo keliu važiuojančioms transporto priemonėms, tiek iš ganyklos pasprukusiai ir į kelią įžengusiai karvių bandai.

Viena sunkiasvorė transporto priemonė susidūrimo su galvijais vis dėlto neišvengė. Netoli Šniūraičių kaimo vienos Šiaulių bendrovės vilkiką „Daf“ su priekaba vairavęs vairuotojas, nors pamatęs staiga priešpriešiais į kelią išėjusius galvijus ir nuspaudė stabdžio pedalą, tačiau sustoti nespėjo ir trenkėsi į juos. Eismo įvykyje apgadintas krovininis automobilis – išdužo priekiniai žibintai. Vairuotojas nenukentėjo, o gyvulių banda nubėgo keliu prieš eismą.

Taigi apie magistraliniu keliu keliaujančių nevaldomų galvijų srautą policijos pareigūnai sužinojo iš šio vairuotojo pranešimo apie įvykusį incidentą. Po to pranešimai sekė vienas po kito ir pareigūnai mobilizavo pajėgas nestandartinei situacijai suvaldyti.

Kadangi jokių specialių priemonių tokiam atvejui nenumatyta, kelią užblokavusių galvijų eismą pareigūnai reguliavo šūksmais ir gestais. Nuo kelio nuvarytus galvijus perėmė žemės ūkio bendrovės, iš kurios aptvarų jie paspruko, darbuotojai.