Lombardo apiplėšimas pareigūnus užvedė ant kelio

Redakcijos archyvo nuotr.
Nusikaltėliai atakavo vieną iš Šiauliuose veikiančių lombardų. Pavogta juvelyrinių papuošalų už ne vieną tūkstantį eurų.
Teismą pasiekė baudžiamoji byla dėl šių metų pradžioje Šiauliuose įvykdytų nusikalstamų veikų – lombardo plėšimo, trijų vagysčių, netikrų pinigų realizavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis bei neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais.
Į teisiamųjų suolą sės du minėtų nusikaltimų įvykdymu kaltinami asmenys.

Po lombardo plėšimo sulaikyti su kvaišalais

Informacija apie lombardo apiplėšimą policijos pareigūnus pasiekė sausio 16-osios vakarą. Į Šiauliuose, Tilžės gatvėje, esantį lombardą pro duris įslinkęs ir prie čia dirbusios moters priėjęs kaukėtas vaikinas jai į galvą įrėmė ginklą bei pareikalavo iš kasos aparato ištraukti pinigus. Laimikis buvo 4 800 eurų.

Tuo metu lombarde pasirodė dar vienas kaukėtas vyras, kuris, išdaužęs vitrinas, pagrobė 43 auksinius juvelyrinius dirbinius ir 12 mobiliųjų telefonų. Bendra vertė siekė beveik 10 000 eurų.

Įsibrovėliams pasišalinus, lombardo darbuotoja nedelsdama susisiekė su Bendruoju pagalbos centru ir pranešė apie nusikaltimą.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjai, operatyviai pradėję plėšikų paiešką po nusikaltimo vietos mikrorajoną, po valandos viename Vytauto gatvės namo kieme sulaikė du įtarimą sukėlusius asmenis, sėdinčius automobilyje. Automobilyje buvo rasta didžioji dalis iš lombardo pavogtų daiktų ir dujinis revolveris.

Atliekant už įvairius nusikaltimus ne kartą teisto 29 metų sulaikytojo apžiūrą, jo striukės kišenėse rastas polietileninis maišelis su, įtariama, narkotine medžiaga marihuana, maišelis su kokaino milteliais ir du maišeliai su tabletėmis, taip pat galimai priklausančiomis narkotinių medžiagų kategorijai. Kvaišalų buvo rasta ir per kratą šio vyro gyvenamojoje vietoje.

Tyrimo metu ėmė aiškėti, kad lombardo plėšime galėjo dalyvauti dar vienas vaikinas – pastaruoju metu Šiauliuose gyvenęs 19-metis mažeikiškis. Tačiau jo surasti nei gyvenamojoje vietoje, nei kur nors kitur Šiauliuose nepavyko.

Po savaitę trukusios paieškos, sausio 24-ąją, vaikinas buvo sulaikytas Radviliškyje. Paaiškėjo, kad jis ne tik dalyvavo plėšime, bet dar yra padaręs ir daugiau nusikalstamų veikų.

Vogė iš parduotuvių

Policijos duomenimis, minėtas mažeikiškis sausio 13 dieną, apie 17 valandą, užsukęs į vieno Šiaulių prekybos centro parduotuvę, pareiškė norą pirkti mobilųjį telefoną „Xaiomi Redmi 10C“. Atsiskaitydamas jis pardavėjai padavė dvi 100 eurų kupiūras. Kai pardavėja pastebėjo, kad kupiūros yra netikros, vaikinas pasičiupo telefoną ir spruko.

Po pusvalandžio jaunuolis jau buvo Tilžės gatvėje esančiame lombarde. Čia elgėsi taip pat kaip ir parduotuvėje – išsirinko mobilųjį telefoną, tik šįkart „Samsung A53“, darbuotojai pateikė dvi šimtines netikrų eurų ir pasišalino.

Padaręs šias nusikalstamas veikas, vaikinas tuo neapsiribojo. Kitos dienos rytą sugrįžo į tą patį lombardą ir pareiškė norą užstatyti mobilųjį telefoną „Xaiomi Redmi 10C“ – tą patį, kurį išvakarėse buvo pavogęs iš prekybos centro parduotuvės.

Lombardo direktorius, išvydęs asmenį, kuris išvakarėse juos apvogė, įtariamąjį sulaikė ir perdavė policijos pareigūnams.

Sulaikytas taip pat įtariamas dar ir cigarečių vagyste iš vienos Šiaulių parduotuvės. Atsiskaitydamas už bloką rūkalų, jis pridėjo kortelę prie banko kortelių skaitytuvo, o šiam parodžius, kad lėšų nepakanka, su rūkalais iš parduotuvės pabėgo.

Dėl minėtų vagysčių ir netikrų pinigų realizavimo buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, tačiau nuo visuomenės įtariamasis nebuvo eliminuotas, jam skirtos su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės.

Tad sausio 16-ąją jis vėl grįžo į tą patį lombardą, tik jau su bendrininku ir įvykdė plėšimą, po kurio jam pavyko pasprukti ir savaitę slapstytis nuo teisėsaugos.

Abu įtariamieji nusikalstamas veikas įvykdė galimai apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Po plėšimo jie buvo suimti ir teismo nuosprendžio laukia, iki šiol sėdėdami už grotų.