Naujausios
Gaisro židinys – lovoje
Trečiadienį, kelios minutės po 7 valandos ryto, ugniagesių ekipažai skubėjo į gaisravietę K. Korsako gatvėje. Buvo gautas pranešimas, kad trečiame aukšte dega butas, o laiptinė skendi dūmuose.
Patekę į vidų gelbėtojai viename iš trijų kambarių, šalia lovos, rado 67 metų moterį be gyvybės ženklų – kūnas jau buvo spėjęs apdegti.
Iš namo evakuoti dar trys gyventojai, juos apžiūrėjo medikai. Nė vienas iš evakuotųjų rimčiau nenukentėjo.
Gaisro metu išdegė vienas kambarys, aprūko kiti kambariai.
Tragiškai pasibaigusios nelaimės priežasties ieškoję tyrėjai beveik neabejoja, kad gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo lovoje. Kad gaisras kilo būtent lovoje, liudija apsmilkęs ir apdegęs čiužinys.
Tyrėjų žiniomis, gyventoja buvo rūkanti.
Gesinant gaisrą, patalpoje pastebėta ir alkoholio butelių, vis dėlto teigti, kad žuvusioji galėjo būti neblaivi, dar ankstoka. Tikimasi, kad į pastarąjį klausimą atsakys teismo medicinos ekspertai ir ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti pradėjusi policija.
Rasta netinkamai prijungta skalbyklė
Lapkričio 21-osios rytą Šiauliuose, Gardino gatvėje esančio 13-uoju numeriu pažymėto penkiaaukščio namo bute, esančiame pirmame aukšte, kilęs gaisras nusinešė dviejų žmonių gyvybes.
77 metų moterį ugniagesiai rado balkone, o 65-erių vyrą – kambaryje. Ugniagesiai juos perdavė medikams, tačiau išgelbėti gyvybių nepavyko.
Per gaisrą išdegė virtuvė ir koridorius, aprūko vieno kambario sienos, o kito – lubos ir sienos.
Nelaimės tyrimą atliko iškviesti Gaisrinių tyrimų centro specialistai. Jų išvadoje nurodoma, kad labiausiai tikėtina, jog dviejų žmonių gyvybes kainavęs gaisras kilo nuo skalbimo mašinos, kuri stovėjo buto virtuvėje ir buvo prijungta naudojant paprastą bei tokiam galingam prietaisui kaip skalbyklė netinkantį ilgintuvą.
Manoma, kad gyventojai gaisrą pastebėjo, kai ugnis iš virtuvės jau buvo išplitusi į buto koridorių ir užblokavusi išėjimą į laiptinę.
Policija dėl dviejų žmonių mirties atlieka ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
Butai – be dūmų detektorių
Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkė Regina Bartkutė įsitikinusi, kad šių skaudžių nelaimių buvo galima išvengti, jei butuose, kuriuose kilo gaisrai, būtų buvę įrengti dūmų detektoriai.
„Nė viename bute tokių įrenginių nebuvo. Jeigu būtų buvę, būtų laiku perspėję apie gaisrą, ir gyventojai būtų spėję išeiti iš patalpų“, – sakė R. Bartkutė.
Ji stebisi, kad gyventojai nekreipia dėmesio į perspėjimus ir reikalavimus įsirengti detektorius. Juolab kad gaisrui kilus daugiabutyje grėsmė sveikatai kyla ne tik konkretaus buto gyventojams, bet ir kaimynams.
„Kiek apie detektorius kalbame, kiek tikriname, kiek išdalijame per įvairias akcijas, niekam tai neatrodo rimta ir reikalinga. Neseniai tikrinome Šiaulių dvylikaaukščius. Ir žinote, kiek iš šimto aplankytų butų buvo įrengti dūmų detektoriai? Jie buvo tik 20-yje butų. Tik tiek. Panašu, kad didelė dalis žmonių galvoja, kad pas juos nelaimė niekada neateis.“