Latvijos pilietis gabeno pistoletą, šaudmenų ir kvaišalų

VSAT nuotr.
Po vairuotojo sėdyne rasta šovinių dėžutė su keliolika šovinių.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai trečiadienio popietę Joniškio rajone sulaikė Latvijos pilietį, mikroautobusu neteisėtai gabenusį šaunamąjį ginklą ir šaudmenis jam, taip pat nedidelį kiekį, įtariama, nenustatytos kilmės kvaišalų.

Mikroautobusas VW LT35 su latviškais valstybinio numerio ženklais patikrinti sustabdytas Joniškio rajone, Kalvių kaimo apylinkėse.

28 metų vairuotojas, vykęs iš Lietuvos į Latviją, pasieniečiams negalėjo pateikti galiojančio kelionės dokumento. Patikrinę įtarimą sukėlusio užsieniečio automobilio daiktadėžę, pareigūnai ten rado šaunamąjį ginklą ir šovinių dėtuvę.

Atlikę papildomą mikroautobuso apžiūrą, pasieniečiai ant priekinės sėdynės gulėjusioje piniginėje aptiko maišelį su nedideliu kiekiu baltos spalvos miltelių, įtariama, narkotinės ar psichotropinės medžiagos, ir panaudotą medicininį švirkštą. Po vairuotojo sėdyne rasta šovinių dėžutė su keliolika šovinių.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, be tikslo jas platinti, bei kontrabandos. Už pirmąjį baudžiamąjį nusižengimą įstatyme numatyti viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba bauda, arba areštas, už kontrabandą – laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.