Latviams teks atsakyti dėl dviejų nusikaltimų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Latvijos pilietis Arturs Petrosjans prieš Šiaulių apylinkės teismą stojo dėl bandymo papirkti Šiaulių apskrities policijos pareigūnus. Vyras gali prarasti ir savo automobilį „Mercedes Benz“, nes jį vairavo girtas ir dėl to teisiamas kolega.
Šiaulių policijos pareigūnams kyšį bandęs įbrukti neblaivus Latvijos pilietis Arturs Petrosjans kartu su neblaiviu prie automobilio vairo sėdusiu savo draugu Artjomu Gladilins ketvirtadienį stojo prieš Šiaulių apylinkės teismą, kur buvo nagrinėjamos jų atžvilgiu iškeltos dvi baudžiamosios bylos.

Nepanoro viešumo

Tą pačią dieną vykusiuose teismo posėdžiuose abu vyrai atkakliai nuo žurnalistų slėpė veidus.

Bandymu papirkti įtariamas aukštąjį išsimokslinimą turintis aviacijos inžinierius A. Petrosjans kreipėsi į teismą prašydamas jo bylą nagrinėti neviešame posėdyje, nes žurnalistai pakenktų jo karjerai. Bylą nagrinėjanti teisėją tokiam prašymui neprieštaravo. Posėdžio metu kaltinamasis kaltę pripažino, apgailestavo dėl savo poelgio.

Girtą prie vairo sėdusį kitą aviacijos mechaniką, taip pat aukštąjį išsimokslinimą turintį A. Gladilins į baudžiamosios bylos dėl vairavimo esant didesniam negu pusantros promilės girtumui, nagrinėjimo posėdį atlydėjo jo žmona. A. Gladilins kaltu prisipažino, jis teismo prašė jį nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

A. Gladilins sutuoktinė po posėdžio sakė, kad vyro poelgis ją smarkiai nustebino – vyras niekas anksčiau prie vairo neblaivus nesėdo. Šeima augina penkių mėnesių vaiką.

Į pastarąjį posėdį pakviestas ir įtariamuoju dėl papirkimo tapęs A. Petrosjans. Būtent jo automobilį „Mercedes Benz E250“, sulaikius policijos pareigūnams, vairavo A. Gladilins.

Kitas posėdis numatytas spalio 12 dieną. Tikėtina, kad tądien abiejose baudžiamosiose bylose bus paskelbti nuosprendžiai.

Bandė išpirkti neblaivų kolegą

Rugsėjo 16-osios naktį, apie 4 valandą, Šiauliuose dirbusio patrulių ekipažo dėmesį patraukė P. Cvirkos gatve važiavęs automobilis „Mercedes Benz E250“. Transporto priemonė be jokių priežasčių keitė važiavimo juostas, vinguriavo keliu, paskui pasuko į Tilžės gatvę. Pareigūnams kilo įtarimo, kad prie vairo – neblaivus vairuotojas.

Įtarimas pasitvirtino. Automobilį vairavo šiuo metu Estijoje gyvenantis 30-metis Latvijos pilietis A. Gladilins, nuo kurio sklido stiprus alkoholio kvapas. Alkoholio matuokliu vyrui nustatytas 1,82 promilės girtumas.

Šalia vairuotojo sėdėjo irgi neblaivus (1,65 promilės) keleivis – 29 metų taip pat Latvijos pilietis A. Petrosjans.

Pasak vyrų, abu yra apsistoję Šiauliuose, nes čia pasiųsti aviacijos įmonės, kurioje dirba mechanikais, pagal kontraktą su lietuvių įmone.

Patruliai paaiškino, kad vairuotojas privalės vykti į policijos komisariatą, nes vairavo neblaivus, dėl ko bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, o automobilis nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę.

Vairuotojo bendrakeleivis A. Petrosjans, priėjęs prie Patrulių rinktinės mobiliojo būrio vado, pradėjo įtikinėti jį susitarti – už tai, kad automobilis nebūtų sulaikytas, o jo draugas paleistas, pažadėjo 1 000 eurų atlygį.

Būrio vadas pasiteiravo, ar jų šalyje dar įmanomi tokie dalykai? Vyras patikino, kad būna visko. Kai kyšio siūlytojas su savo pasiūlymu nuo pareigūno vis neatstojo, vadas apie bandymą papirkti informavo Šiaulių apskrities policijos budėtoją, buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl papirkimo.

Abu latviai atsidūrė areštinėje. Vairuotojui A. Gladilins pareikštas įtarimas dėl vairavimo išgėrus, kai girtumas viršija 1,5 promilės, o keleiviui A. Petrosjans – dėl pareigūno papirkimo. Pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Paaiškėjo, kad neblaivūs vyrai pritrūko alkoholio ir sulaikyti pakeliui į kazino, kur planavo jo įsigyti.