Kyšininkavusiems medikams skirta 38 000 eurų baudų

Redakcijos archyvo nuotr.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje niekas nesikeičia – nuteisti ir dar du medikai, šįkart dirbantys Moters ir vaiko klinikoje. Anksčiau už kyšius teistų medikų – ne vienas, pradedant nuo ilgamečio šios gydymo įstaigos vadovo Petro Simavičiaus.
Penki Šiaulių apskrities medikai – keturi gydytojai ir viena slaugytoja – pripažinti kaltais dėl korupcinių nusikaltimų ir dokumentų klastojimo.

Teismas tenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir jiems bendrai skyrė 38 000 eurų baudų.

Taip pat konfiskuoti ir neteisėtai gauti kaip kyšis pinigai.

Tyrimo duomenimis, medikai, būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, pernai pavasarį ir vasarą iš pacientų priėmė kyšius už teisėtą ir neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

Tyrimo metu gauta duomenų, jog Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja akušerė-ginekologė Emilija Bogužienė, laikinai ėjusi Moters ir vaiko klinikos vadovo pareigas, savo naudai už medicininę apžiūrą, atliktus tyrimus bei konsultacijas iš asmenų bendrai priėmė ne mažiau nei 630 eurų.

Taip pat nustatyta, kad neteisėtą atlygį – ne mažiau kaip 90 eurų – iš pacientų priėmė ir minėtoje klinikoje akušeriu-ginekologu dirbantis Alvydas Domarkas.

Pripažinta, kad kyšius mielai priėmė ir Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre dirbantis šeimos gydytojas Gintaras Dokšas bei bendrosios praktikos slaugytoja Vilma Strockienė. Šie medikai, veikdami kartu, iš pacientų priėmė neteisėtą atlygį už laikino nedarbingumo pažymėjimo išdavimą, medicininių dokumentų užpildymą, konsultacijas bei kitas paslaugas.

Konstatuota, kad Šeduvos bei Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centruose šeimos gydytoju dirbantis Arvydas Budrikas už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus iš pacientų priėmė kyšių, kurių bendra suma siekia 150 eurų.

Kadangi baudžiamojoje byloje buvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltinimus medikams bei jiems prisipažinus dėl inkriminuojamų nusikalstamų veikų, baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą.

E. Bogužienei paskirta 16 000 eurų bauda. V. Strockienei teks sumokėti 7 350 eurų, A. Budrikui – 6 650 eurų, A. Domarkui – 5 000 eurų, G. Dokšui – 3 000 eurų baudas.