Kvaišalus kaliniams nešė pareigūnas

Redakcijos archyvo nuotr.
Buvo sutarta, kad dopingą nuteistiesiems į tuo metu Šiaulių tardymo izoliatorių (dabar – Šiaulių kalėjimas) įneš Saugumo valdymo skyriaus jaunesnysis specialistas.
Už kyšininkavimą ir dopingo medžiagų gabenimą į Šiaulių tardymo izoliatorių (dabar – Šiaulių kalėjimas) kaltais Šiaulių apygardos teismas pripažino net šešis asmenis iš Šiaulių, Klaipėdos, Mažeikių, Kretingos. Tarp nuteistųjų – minėtoje kalinimo įstaigoje nuo 2018 metų lapkričio dirbantis Giedrius Stankus.

Nerijui Kiršai už papirkimą, dopingo medžiagų įgijimą ir laikymą skirta 15 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Ši bausmė subendrinta su Klaipėdos apylinkės teismo anksčiau paskirtos neatliktos bausmės dalimi už kitą padarytą nusikaltimą.

N. Kiršos sutuoktinei Agnei Kiršei už disponavimą dopingo medžiagomis, jų perdavimą, teismas paskyrė bausmę – 5 000 eurų baudą, laisvės apribojimą 2 metams, taikant intensyvią priežiūrą. Nuteistajai uždrausta bendrauti su asmenimis, vartojančiais narkotines ar psichotropines medžiagas. Ši bausmė taip pat subendrinta su Klaipėdos apylinkės teismo 2022 metais nuosprendžiu paskirta laisvės apribojimo bausme už kitą padarytą nusikaltimą.

Džeraldui Žilinskiui už papirkimą, disponavimą dopingo medžiagomis teismas paskyrė laisvės atėmimą 3 metams 2 mėnesiams. Ši bausmė subendrinta su Šiaulių apylinkės teismo anksčiau paskirtos neatliktos bausmės dalimi už kitą padarytą nusikaltimą.

Jurijui Kudriavcevui už dopingo medžiagų įgijimą ir jų perdavimą teismas paskyrė 7 500 eurų baudą, įpareigojant ją sumokėti per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Dabar jau buvusiam Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojui Giedriui Stankui už 100, 150 ir 170 eurų kyšių priėmimą, už įgijimą, disponavimą dopingo medžiagomis teismas paskyrė 10 000 eurų baudą, įpareigojant ją sumokėti per dvejus metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Kaltinamąjį Naurį Savicką už papirkimą, disponavimą dopingo medžiagomis teismas pripažino kaltu ir jam paskyrė laisvės atėmimą vieniems metams ir 10 mėnesių.

Baudžiamosios bylos duomenimis, kaltinamieji 2020 metais N. Kirša ir D. Žilinskis, tuo metu būdami suimti ir laikomi įkalinimo įstaigoje, organizavo nusikaltimą, kurio metu ir buvo papirktas Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojas.

Nustatyta, kad 2020-ųjų pradžioje viename Šiaulių mieste esančiame naktiniame klube dabar jau buvusį Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotoją G. Stankų, kuris tuo metu ėjo šios įkalinimo įstaigos Saugumo valdymo skyriaus jaunesniojo specialisto pareigas ir buvo atsakingas už suimtųjų ir nuteistųjų pasivaikščiojimų organizavimą ir jų kontroliavimą, užkalbino pažįstamas šiaulietis N. Savickas ir pasiūlė jam už pinigus tardymo izoliatoriuje laikomam draugui D. Žilinskiui perduoti kelias dėžutes tablečių ir buteliukus su juose esančiomis dopingo medžiagomis.

Kaip vėliau paaiškėjo, valstybės tarnautojas per maždaug porą mėnesių už kyšius perdavė dopingo skysčius, kelis šimtus tablečių, mobiliojo ryšio telefonus tuo metu tardymo izoliatoriuje laikytam vienam iš suimtųjų.

Į šį nusikaltimą buvo įtraukta N. Kiršos sutuoktinė A. Kiršė. Tardymo izoliatoriaus darbuotojas G. Stankus už kyšius galėjo mėginti perduoti dopingo medžiagų dar vienam suimtajam, tačiau to padaryti jam nepavyko, nes buvo sulaikytas pareigūnų. Bylos duomenimis, G. Stankus nuvyko į Šiaulių autobusų stotį, ten iš tarpmiestinio autobuso paėmė siuntą su dopingo medžiagomis ir 100 eurų kyšiu.

Nustatyta, kad A. Kiršė šias dopingo medžiagas nupirko iš Klaipėdoje gyvenančio pažįstamo J. Kudriavcevo. Moteris paruošė siuntinį savo kalinčiam sutuoktiniui ir išsiuntė į Kauną. Kaune siuntinio buvo pridėti pinigai ir siuntinys išsiųstas į Šiaulius. Per kratas šis N. Kiršai skirtas dopingas buvo rastas G. Stankaus automobilyje.

Kaltinamasis G. Stankus kaltę pripažino, kiti kaltinamieji pripažino bylos faktines aplinkybes, tačiau visi tvirtino, kad dopingą buvo įsigiję tik savo reikmėms.