Kvaišalų „verslui“ koją pakišo teisėsaugininkai

Policijos nuotr.
Tyrimo duomenimis, teisiamieji kanapes augino specialiai tokiai veiklai pritaikytame garaže.
Trys Šiaulių miesto ir rajono gyventojai bus teisiami už nusikalstamą kanapių auginimą ir platinimą. Netrukus prieš Šiaulių apygardos teismą stosiantys vyrai savo kaltę pripažįsta.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamomis veikomis, susijusiomis su neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, jų neteisėtu auginimu kaltinami trys 30 iki 37 metų asmenys.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad kanapės galėjo būti auginamos praėjusių metų vasarą viename išnuomotame garaže Šiauliuose.

Tyrimo duomenimis, trijulė specialiai auginimui įrengė garažo patalpas, kuriose kratų metu rasta ne mažiau kaip 56 vienetų kanapių augalų.

Surinkta įrodymų, kad kaltinamieji, norėdami pasigaminti narkotinės medžiagos, dalį kanapių nukirpdavo, parsiveždavo į savo namus ir ten džiovindavo.

Iš kanapių augalų vieno kaltinamojo namų garaže ir kito kaltinamo bute buvo rasta po kelis kilogramus pagamintos narkotinės medžiagos. Dar kita dalis džiovintų kanapių rasta vieno iš kaltinamųjų automobilio salone – maišeliuose, metalinėje dėžėje aptikta daugiau nei 5 kilogramai narkotikų.

Nustatyta, kad vyrai iš viso galimai augino ir laikė daugiau nei 14 kilogramų kanapių. Vieno iš kaltinamųjų namuose atliekant kratą rastas šaunamasis ginklas ir 25 šoviniai.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių numato laisvės atėmimą nuo nuo 10 iki 15 metų.