Kriminalinio pasaulio veikėjo sūnus seka įkandin

Asociatyvi nuotr.
Aimantas Kočiurovas šiuo metu sulaikytas, netrukus jis bus išsiųstas į Vokietiją išklausyti nuosprendžio už šioje šalyje padarytus nusikaltimus.
Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kovo 15 dieną sulaikė Vokietijos teisėsaugos ieškomą šiaulietį Aimantą Kočiurovą. 36 metų vyro sulaikymui buvo išduotas Europos arešto orderis. Sulaikytas šiuo metu yra areštinėje ir laukia, kol bus parengti dokumentai dėl jo ekstradicijos į Vokietiją.

Šiaulių kriminaliniame pasaulyje žinomo Michailo Kočiurovo, pravarde Miša, sūnus Aimantas sekti tėvo pėdomis pradėjo nuo 20 metų – vis patekdavo į Šiaulių teisėsaugos akiratį. Jam buvo taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas, teistas už nusikalstamas veikas.

Paskutinį kartą Lietuvoje prieš teismą A. Kočiurovas stojo 2010 metais. Gegužę jis sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus.

Tąsyk Šiauliuose dideliu greičiu vairuodamas automobilį „Audi A8“, Tilžės gatvėje jis įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su kitu automobiliu. Pastarojo automobilio vairuotojas žuvo iškart.

Po šio eismo įvykio A. Kočiurovas atsidūrė ligoninėje ir jo organizme buvo aptikta narkotinių medžiagų pėdsakų.

A. Kočiurovas nebuvo pavyzdingas eismo dalyvis. Paskutinis jo incidentas eisme buvo kilęs praėjusių metų vasarą Šiaulių rajone, Aukštelkės kaime, įvažiuojant į prie restorano esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Tarp automobilio vairuotojos ir tąkart „Harley Davidson“ motociklą vairavusio A. Kočiurovo kilo konfliktas dėl pastarojo chuliganiško vairavimo. Kai po kurio laiko moteris išėjo iš restorano, rado pradurtas visas savo automobilio padangas. Įtarimas krito ant motociklininko. Kadangi tyrimo metu nepavyko nustatyti, kad padangas pradūrė jis, ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo buvo sustabdytas ir inicijuota administracinė teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo. A. Kočiurovui buvo paskirta bauda už tai, kad, prasilenkdamas su minėtos moters vairuojamu automobiliu, jai parodė įžeidžiantį gestą – rankos vidurinį pirštą.

Kurį laiką šis šiaulietis buvo emigravęs į užsienį. Šių metų sausį iš Vokietijos buvo gautas Niurnbergo teismo teisėjo pasirašytas dokumentas apie Aimanto Kočiurovo paiešką.

Šiaulietis ieškomas dėl 2016 metais dar su vienu šiauliečiu Saksonijos žemėje padaryto įsibrovimo į gyvenamąsias patalpas ir vagystės iš jų. Jis kaltinamas, kad kartu su bendrininku, išdaužę terasos duris, pateko į namo vidų ir pagrobė 60 tūkstančių eurų ir įvairių papuošalų. Pagrobtų laikrodžių, žiedų, apyrankių, grandinėlių ir auskarų vertė siekė 210 tūkstančių eurų. O turtinę žala dėl turto sugadinimo, padaryto įsibrovimo metu, šeimininkai įvertino dešimčia tūkstančių eurų.

A. Kočiurovas, matyt, vylėsi, kad gimtinėje jam pavyks pasislėpti nuo Vokietijos teisėsaugos ir išvengti atsakomybės už užsienyje padarytą nusikaltimą. Tačiau šią iliuziją Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sugriovė. Nors iš pradžių jo surasti nesisekė, tačiau kovo 15 dieną pareigūnai jį pastebėjo Šiauliuose važiuojantį automobiliu „VW Toureg“ ir sulaikė.

Vokietijos baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką, už kokią bus teisiamas lietuvis, numato laisvės atėmimą iki 10 metų.