Krepšinio klubo vadovas kaltas, bet ne dėl visko

Redakcijos archyvo nuotr.
Kaltinimą palaikantis prokuroras teismo prašė Adomą Klimavičiui už visas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas paskirti 4 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Teismui pritrūko įrodymų.
Šiaulių apygardos teismas vakar paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvęs Šiaulių krepšinio klubo vadovas šiaulietis Adomas Klimavičius kaltintas dėl dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotais dokumentais, apgaulingo apskaitos tvarkymo, turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Buvusiam Šiaulių krepšinio klubo „Šiauliai“ prezidentui Šiaulių apygardos teismas skyrė 19 000 eurų baudą.

Teismas A. Klimavičių kaltu pripažino pagal visus paminėtus baudžiamojo kodekso straipsnius, išskyrus vieną – turto pasisavinimo. Konstatuota, kad valstybės kaltinimą palaikančiam prokurorui nepavyko pateikti įrodymų, jog teisiamasis turtą savinosi.

Tai, kad Šiaulių krepšinio klubui vadovavęs A. Klimavičius galėjo savintis svetimą turtą – kiek daugiau nei 319 tūkstančių eurų, paneigė ir dauguma byloje liudijusių asmenų.

Liudytojai teigė, kad pinigai buvo naudojami Šiaulių krepšinio klubų reikmėms: buvo perkamas inventorius, mokami atlyginimai, už patalpų nuomą. Tiesa, teisme taip pat konstatuota, kad paminėtos išlaidos nebuvo pagrįstos reikalingais dokumentais – už daugelį pirkinių ir paslaugų mokėta grynaisiais. Nors ir esant šiam faktui, teismui vis tiek pritrūko įrodymų, jog A. Klimavičius veikė savo naudai.

Prieš kelias dienas per baigiamąją kalbą A. Klimavičius teismui teigė, kad jokių pinigų nevogė, nepasisavino. Jis sakė, jog klubui pats pinigų skolino be procentų, kad būtų išsaugota klubo garbė, kad klubas egzistuotų ir kitais metais.

Kaltinamasis tikino, jog per beveik 23 darbo klube metus nė vienas krepšininkas nėra klubo apskundęs teismui už tai, kad jam kažkas nebuvę sumokėta, neatlyginta, ar klube esančios netinkamos sąlygos.

A. Klimavičiui buvo inkriminuojamos nusikalstamos veikos susijusios su viešosios įstaigos „Krepšinio ratas“ ir krepšinio klubo „Šiauliai“ pinigų pasisavinimu. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių valdyba. Pareigūnų tada surinktais duomenimis, nuo 2014 iki 2016 metų galėjo būti pasisavinta daugiau kaip 319 000 eurų.

Buvęs krepšinio klubo direktorius kaltintas apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Krepšininkams, kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais.