Krepšinio klubo buvusio vadovo byloje kalba liudytojai

Redakcijos archyvo nuotr.
Buvęs Šiaulių krepšinio klubo vadovas Adomas Klimavičius teismo duris varsto dėl galimų finansinių aferų.
Šiaulių apygardos teisme pirmadienį apklausti liudytojai baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvęs Šiaulių krepšinio klubo vadovas šiaulietis Adomas Klimavičius kaltinamas dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, apgaulingu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu, neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu.

Po pertraukos įvykusiame teismo posėdyje buvo apklausti keturi liudytojai. Iš viso byloje liudytojų – daugiau kaip 40, didžioji dalis jau apklausti, dalis iš jų yra krepšininkai.

Visos paminėtos nusikalstamos veikos susijusios su viešosios įstaigos ir krepšinio klubo Šiauliuose pinigų galimu pasisavinimu. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių valdyba.

72 metų A. Klimavičius kaltę pripažįsta tik iš dalies ir neneigia apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą.

Bylos duomenimis, nuo 2014 iki 2016 metų galėjo būti pasisavinta daugiau kaip 300 tūkstančių eurų. A. Klimavičius, įtariama, pasirašė kasos išlaidų orderiuose dėl kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimo dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimo įgijimą. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad realiai šie pinigai įmonėms nebuvo išmokėti. Minėtų Estijos bendrovių vadovo, kuris galėjo padėti kaltinamajam A. Klimavičiui, byla atskirta.

Buvęs krepšinio klubo direktorius kaltinamas apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Krepšininkams, kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Žmonės atlyginimą galėjo gauti grynaisiais.

Kitame teismo posėdyje, kuris turėtų įvykti rugsėjo 22 dieną, teismas numato apklausti kitus liudytojus.