Kova su korupcija gimnazistų akimis

ŠAT nuotr.
Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai su Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėju Nerijumi Masiuliu diskutavo korupcijos temomis.

Šiaulių apygardos teisme lankėsi Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos auklėtiniai, jie dalyvavo improvizuotoje paskaitoje, skirtoje Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti.

Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Nerijaus Masiulio paskaita apie teismų nagrinėjamus sunkius nusikaltimus, korupcijos mastą ir kovą su šia blogybe, vyresniųjų klasių gimnazistams padarė didelį įspūdį. Paskaita labiau priminė išnagrinėtų bylų epizodų, kurių labiausiai norėjo išgirsti jaunieji klausytojai, analizę.

Anot S. Daukanto gimnazijos mokytojos, karjeros specialistės Ramunės Zubrickienės, didžioji dalis paskaitoje dalyvavusių moksleivių linkę pasirinkti teisininko profesiją, todėl šia specialybe jie labai domisi ir tokios paskaitos laukė.

Mokytoją maloniai nustebino jų pateikti klausimai: kokios yra korupcinių bylų rūšys, kodėl ir kaip piktnaudžiaujama tarnyba, kas yra prekyba žmonėmis, kodėl apskritai žmonės įsivelia į tokius nusikaltimus, kokios valstybės pastangos yra dedamos, kad sunkių nusikaltimų būtų vis mažiau. Vaikai į nusikalstamumą pažvelgė gerokai plačiau, giliau, negu galėjome įsivaizduoti.

Gimnazistams buvo įdomu sužinoti ir tai, ar dažnai pasitaiko situacijų, kai bylą išnagrinėjęs teisėjas mato, jog kaltinamasis yra padaręs jam inkriminuotą nusikaltimą, tačiau byloje pateikti įrodymai labai prieštaringi ir, jų žodžiais, labai trapūs – kaip tokiais atvejais jaučiasi sprendimą priėmęs teisėjas?

Gimnazistai sužinojo, kad valstybėje dedamos didelės pastangos, jog korupcinių nusikaltimų būtų kuo mažiau. Pagrindinis korupcijos prevencijos tikslas – siekti, kad valstybės ir savivaldybių įstaigų bei verslo įmonių veikla būtų nešališka ir skaidri.