Kontrabandinių cigarečių laikytoja įkliuvo dar ir su kyšiu

Policijos nuotr.
Tiek kontrabandinių cigarečių policijai žinoma Kelmės rajono gyventoja žadėjo surūkyti padedant sūnui.
Tūkstančiu eurų papirkti Kelmės rajono policijos komisariato vyriausiąjį tyrėją bandžiusiai „taško“ savininkei teks ne tik susimokėti baudą už neteisėtą disponavimą kontrabandinėmis cigaretėmis, bet ir stoti prieš teismą dėl policijos pareigūno papirkimo.

Rasta ir antklodės užvalkale

Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 16 dieną patikrino Tytuvėnuose žinomą „tašką“ ir rado 520 pakelių cigarečių, paženklintų Baltarusijos Respublikos banderolėmis. 20 pakelių buvo ištraukta iš antklodės užvalkalo miegamajame, kitos rastos rūsyje.

Nors namų šeimininkė teigė, kad cigaretes pirko sau ir sūnui, tačiau toks pasiteisinimas nuo atsakomybės už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą ir laikymą, pažeidžiant nustatytą tvarką, neatleidžia. Bendra rastų cigarečių muitinė vertė siekė 1 846 eurus.

Tytuvėnų miestelio gyventoja praėjusiais metais už kontrabandinių cigarečių įsigijimą ir laikymą jau mokėjo pusantro tūkstančio eurų baudą. Tik aną kartą rastų rūkalų kiekis buvo mažesnis – 326 pakeliai, kurių muitinė vertė buvo irgi perpus mažesnė. Tąkart jai teko dar ir bauda už jų pardavimą.

Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad, kai prekių vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, gresia bauda nuo 2 000 iki 5 590 eurų.

Įbruko 1 000 eurų

Tad šįkart, rugsėjo 18 dieną, moteris buvo iškviesta į Kelmės rajono policijos komisariatą protokolui surašyti, ir ji surezgė planą baudai susimažinti.

79 metų tytuvėniškė į rankinę įsidėjo 1 000 eurų ir Veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui pasiūlė į protokolą įrašyti, kad pas ją buvo rasta tik 20 pakelių kontrabandinių cigarečių, o 500 pakelių nutylėti. Kai pareigūnas jai pasakė, jog tai – neįmanoma, senjorė atkakliai tvirtino, jog viskas įmanoma ir į tyrėjo kišenę įbruko 1 000 eurų.

Pareigūnas išsikvietė kolegas ir įformino papirkimo faktą. Tytuvėniškei dėl to pareikštas įtarimas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kyšiu siekusi susimažinti baudą, moteris užsidirbo dar ir baudžiamąją bylą.

Už pareigūno papirkimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.