Kokainu paženklinta bičiulystė bus nagrinėjama teisme

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Du šiauliečiai prieš teismą stos dėl disponavimo kokainu.
Šiaulių apylinkės teismas netrukus turėtų pradėti nagrinėti dviejų šiauliečių, kaltinamų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, baudžiamąją bylą.

„Pavaišino“ draugą

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities policijos Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad 2018 metų birželį vienas kaltinamųjų – 29-erių metų R. B. – galimai perdavė kitam kaltinamajam – 43-ejų K. K. – kokaino. Abu vyrai buvę kolegos, kartu dirbo vieno Šiaulių naktinio klubo apsaugos darbuotojais.

Šias ir kitas su savimi plastikiniuose maišeliuose laikytas narkotines medžiagas 2018 metų pavasarį R. B. įsigijo už ne mažiau kaip 700 eurų. Dalį jų atidavė draugui, kuris norėjo vartoti kokaino dėl, pasak kaltinamojo, artėjančių sporto varžybų ir jaučiamo streso.

Likusią dalį kokaino, turėdamas tikslą platinti, R. B. laikė su savimi, kol važiuodamas automobiliu buvo sustabdytas policijos. Mašinoje rasti maišeliai su kokaino milteliais buvo paimti.

R. B. dar kartą buvo sulaikytas pareigūnų po maždaug pusmečio, kai iš nenustatyto asmens už 800 eurų nusipirko kokaino ir jį neteisėtai gabeno automobiliu.

Abu kaltinamieji savo kaltę pripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų. Už kitas nusikalstamas veikas gali būti skiriamos švelnesnės bausmės.

Teisėsaugai pažįstamas

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dėl kitų nusikalstamų veikų kaltinamas K. K., dirbdamas apsaugos darbuotoju, 2017 metų pabaigoje nežymiai sutrikdė sveikatą vienam klubo lankytojų, kai sudavė jam kumščiu.

Šiaulietis kaltinamas vengimu sumokėti įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, po to, kai susitaikė su nukentėjusiu – smurtą naktiniame klube patyrusiu lankytoju ir nesumokėjo teismo skirtos įmokos.

Pagal surinktus bylos duomenis nustatyta, kad K. K. aplaidžiai tvarkė apskaitą. Nuo 2011 metų užsienyje statybų srityje vykdydamas individualią veiklą K. K. nepildė pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo ir jame neįrašė duomenų apie gautas pajamas.

Apžiūros metu K. K. švarke rasta psichotropinės medžiagos.