Kokaino konservų dėžutėse byloje padėtas taškas

Redakcijos archyvo nuotr.
Narkotikų platintojams Šiaulių apygardos teismas atseikėjo griežtas nelaisvės bausmes.
Šiaulių apygardos teismas 47 tomų baudžiamojoje byloje, kurioje 48-erių Nerijus Mikelionis, 33-ejų Gintautas Bieliauskas ir 47 metų Virgilijus Valius kaltinami neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, paskelbė nuosprendį.

Teismas už padarytą nusikalstamą veiką V. Valiui ir N. Mikelioniui paskyrė bausmes – laisvės atėmimą po vienuolika su puse metų, G. Bieliauskui – laisvės atėmimą dešimt su puse metų.

2017 metų kovo–balandžio mėnesį V. Valius vienoje degalinės kavinėje susitiko su N. Mikelioniu, G. Bieliausku ir asmeniu, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas yra atskirtas, ir susitarė už 50 000 eurų nupirkti kokaino, kuris turėjo būti platinamas Skandinavijoje. Buvo sutarta, kad 10 000 eurų V. Valius sumokės pardavimo metu, likusius 40 000 eurų – po kokaino realizavimo.

Konspiracijos tikslais pasiskolintu automobiliu V. Valius atvyko į Kauną, ten vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje susitiko su N. Mikelioniu ir už 10 000 eurų iš jo nupirko šešias uždarytas konservų dėžutes su jose paslėptais 1 033,28 gramo kokaino.

Narkotikus V. Valius parsigabeno namo. Brangų pirkinį vyras iš pradžių paslėpė žemės sklype, o po to ir namo garaže. Narkotikus ten laikė, kol juos per kratą 2017 metų gegužės 6-osios vakarą rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Nustatyta, kad minėtus narkotikus 2017 metų pavasarį taip „užkonservavo“ ir laikė Lietuvoje, nenustatytoje vietoje, G. Bieliauskas ir N. Mikelionis.

Iš pradžių vyrai kokainą specialiu įrenginiu supakavo į šešis vakuumo maišelius, paskui juos sudėjo į šešias metalines konservų dėžutes ir sandariai uždarė konservų skardinių uždarymo įrenginiu. Teisme visi trys vyrai savo kaltę neigė.

Ikiteisminį tyrimą Šiaulių apygardos teismui perduotoje byloje atliko teisėsaugos institucijų tyrimo grupė, kurią sudarė Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Klaipėdos apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.