Knygų namelis jau laukia skaitytojų

ŠTI nuotr.
Nuteistųjų suręstas knygų namelis skaitytojų jau laukia Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale.

Iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą praėjusios savaitės pabaigoje iškeliavo nuteistųjų sukurtas ir pagamintas knygų namelis. Bibliotekininkės ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovai simboliškai atvėrė knygų namelio duris ir papildė pirmosiomis knygomis. Iki karantino bibliotekoje tarp lankytojų buvo labai populiari knygų mainų lentyna, tad dabar mikrorajono gyventojai ir svečiai galės knygomis keistis bet kuriuo paros metu.

Projekto sumanytojai ir įgyvendintojai neabejoja, kad kalėdinę pasaką primenantis namelis patiks bibliotekos lankytojams ir trauks praeivių žvilgsnius bei sėkmingai tarnaus prasmingam tikslui – padės šiauliečiams saugiai dalytis knygomis, paskatins skaityti net ir tuos, kurie skaitymui laiko neranda.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistieji savo kūrybos darbus yra eksponavę Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centre, o šio centro mažuosius pradžiuginę savo gamybos žaislais. Nuteistųjų suręstas išskirtinių formų knygų namelis, pastatytas šalia izoliatoriaus, tapo įstaigos kaimynų traukos centru.