Kivirčas dėl merginos baigėsi mirtimi

Donato PIPO nuotr.
Santykių aiškinimasis smurtu vienam jaunam žmogui kainavo gyvybę, kitam – nelaisvę.
Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su prokurorais, baigė tirti ir teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą dėl balandžio 24-osios vakarą Radviliškyje nužudyto dvidešimtmečio jaunuolio. Nužudymu ir viešosios tvarkos pažeidimu kaltinamas jo buvęs bendraklasis.

Įtariamieji sugrįžo

Tą vakarą, apie pusę vienuoliktos, policijos pareigūnai sulaukė pranešimo, kad S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, prie buvusios pieninės, vyksta muštynės.

Atvykus į nurodytą vietą, ant žemės be sąmonės gulėjo jaunuolis, kuriam medikai darė dirbtinį širdies masažą. Po kiek laiko, vykstant gaivinimo veiksmams, nuo miesto centro atėjo dviese. Anot liudytojų, abu buvo panašūs į prieš tai iš vykusio konflikto pasišalinusius jaunuolius.

Pareigūnai, apžiūrėję jų rankas, pamatė, kad vieno kumščiai – kruvini. Paklausę, kas įvyko, pareigūnai išgirdo, kad jis su draugu ėjo gatve, sutiko kitą kompaniją, kurioje buvo ir jo buvusi draugė.

Kilo muštynėmis pasibaigęs konfliktas. Ant žemės griuvo du sutiktosios grupės jaunuoliai, kurių vienas nebeatsikėlė, o kiti incidento dalyviai išsilakstė.

Greitosios pagalbos medikai jaunuolį gaivino apie 20 minučių, tačiau buvo konstatuota jo mirtis. Į nusikaltimo vietą grįžę įtariamieji – du devyniolikmečiai Kalnelio Gražionių kaimo gyventojai, buvo sulaikyti.

Vienas sumuštasis nebeatsikėlė

Tyrimo metu paaiškėjo, kad incidentas kilo dėl merginos.

20-metis įtariamasis vakarą su dviem draugais leido Kalnelio Gražionių kaime, gurkšnodami alkoholį. Telefonu jį pasiekė nuotrauka, kurioje jo mergina vakarą leido Radviliškyje su kitu vaikinu, 20-mečiu jo buvusiu bendraklasiu.

Nustatyta, kad šis vakarą leido irgi kompanijoje, irgi prie alkoholio taurės. Kartu su juo buvo dar du vaikinai ir dvi nepilnametės merginos. Tarp radviliškiečių ir Kalnelio Gražionių kaime gyvenančio vaikino žodis po žodžio prasidėjo telefoninis santykių aiškinimasis, pasibaigęs radviliškiečių kvietimu santykius išsiaiškinti susitikus.

Kompanijos susitiko S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Po apsižodžiavimo 20-metis Kalnelio Gražionių kaimo gyventojas tris kompanijos vaikinus apdalino smūgiais. Vienas smūgis buvo mirtinas. 20-metis radviliškietis mirė nuo galvos ir kaklo sumušimų, sukėlusių kraujosruvas galvoje bei kraujo išsiliejimą smegenyse. Tai komplikavosi ūmiu centrinės kilmės kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimu. Tiek nukentėjusysis, tiek įtariamasis buvo neblaivūs.

Už nužudymą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo septynerių iki penkiolikos metų.