Kelmiškių namuose rastas ne vien ginklų sandėlis

Policijos nuotr.
Kelmės rajono gyventojo baldų gamybos dirbtuvėse surado didžiulę ginklų, sprogmenų ir amunicijos ekspoziciją.
Policijos pareigūnų operacija atskleidė su ginklais, sprogmenimis ir kontrabanda susijusią nusikalstamą veiką Kelmės rajone. Tarp rastų draudžiamų daiktų buvo rastas net Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojus nustebinęs galingas aviacinis kulkosvaidis „Nudelman-Richter“, su kuriuo jie iki šiol nebuvo susidūrę.

Teko įvesti „Skydą“

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjos nutartimi kratas pas 37 metų kelmiškį pareigūnai pradėjo birželio 16-osios rytą. Pirmiausia patikrinta minėto vyro gyvenamoji vieta Kelmės rajone, Budraičių kaime. Bute pareigūnai rado metalo detektoriaus ritę, bylojančią, kad kelmiškiui „juodojo archeologo“ užsiėmimas nėra svetimas. Taip pat buvo rasta daug įvairiausių senovinių monetų, kulkosvaidžio juostų ir du šoviniai, o rūsyje – tankų vikšrų.

Nors vyras teigė, kad draudžiamų daiktų neturi, vis tik kaimo bendruomenės pastato dalyje įrengtose jo baldų gamybos dirbtuvėse buvo rasta visa militaristinė ekspozicija: senas medžioklinis dviejų vamzdžių šautuvas, dvi rankinės granatos, du artilerijos sviediniai, jų dalys, minos korpusas, trys sprogdikliai, 49 įvairaus didelio kalibro tūtos, kai kurios su paraku bei pokario laikų aviacinis kulkosvaidis „Nudelman-Richter“.

Radus tokį ginklų arsenalą, buvo paskelbta policinė priemonė „Skydas“ ir iškviesti Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai.

Kadangi radinys buvo transportuojamas, tai visi šie daiktai išvežti tyrimui į Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrą Vilniuje.

Dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Norint kolekcionuoti ginklus, pirmiausia reikia gauti tam leidimą. Be to, kiekvienas ginklas turi turėti jo įsigijimo dokumentus, ginklai turi būti pripažinti netinkamais naudoti.

Įtariamuoju tapusio vyro kolekcijos eksponatų kilmė kol kas nežinoma. Be minėtų draudžiamų daiktų, ekspozicijoje buvo ir įvairiausių šalmų, tankų vikšrų, senovinių monetų.

Tėvų namuose – kontrabanda

Tačiau tuo ši istorija dar nesibaigė. Siekiant nustatyti, ar kelmiškis draudžiamų daiktų nelaiko pas tame pačiame kaime gyvenančius tėvus, krata buvo atlikta ir jų namuose. Čia ginklų nerasta, tačiau rasta kontrabandinių rūkalų, kurie priklausė kelmiškio tėvui.

Policijos pareigūnai iš spintos ištraukė 60 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis.

Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą 64 metų vyrui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuris nuobaudai paskirti perduotas į teismą.

Už tai numatoma bauda nuo 400 iki 1 900 eurų.

Komentarai

kostek    Šeš, 2020-06-20 / 21:19
GAL KELMEJE MENTAI RADO BROLIU MENTU KELMES KRIMINALISTU STUNGURIU KURIE PRIKLAUSE SIAULIU MENTU GUGINIU IR PRINCU GRUPUOTEMS AUKSO ATSARGU KELIAS TONAS UZKASTAS PAS IZYMIUS KELMES UKINIKUS KAIMO SODYBU TROBOSE,KELMEJE ZMONES SNEKA KAD VISUOSE KELMES KARPYNUOSE YRA SLEPTUVES PO VANDENIU,SAUGYKLOS AUKSO MENO KURINIU DEIMANTU BRILIJANTU ALMAZU,KOVINIU GYNKLU SENOVINIU,IS VINEO IZYMAUS KELMES UKINIKO SODYBOS VEDA POZEMINIS TUNELIS I KARPYNU VANDENU POZEMINIUS BUNKERIUS SLEPTUVES,TODEL TUOS KELMES KARPYNUS SAUGO SU VIDEO KAMEROMIS SEKDAMI KAD PRIESAI NUSIKALTELIAI NEPATEKTU IR NEAPVOGTU BUVUSIU KELMES MENTU KRIMINALISTU
kelmiškis    Sek, 2020-06-21 / 12:26
Tokie nusikaltėliai kaip šis iš Budraičių kaimo privalo atsakyti už padarytus nusikaltimus, o V.Andrulis Kelmės rajono meras yra nekaltas ir tai yra nesusipratimas. Jis jiokio kyšio neėmė. Tai buvo pavyzdys sąžiningo žmogaus socialdemokratų partijos vadovo, besiruošiančio Seime vykdyti valstybės valdymą.
Ramus    Pir, 2020-06-22 / 10:19
Pagarba policijai atskleidus realų Laisvos Lietuvos piliečių gyvenimo būdo detales. Papildomai būtų naudinga žinoti už ką tokie asmenys balsuoja, kokiai politinei partijai priklauso.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.