Kelmės meras: ėmė pinigus, bet nežino dėl ko

Redakcijos archyvo nuotr.
Vaclovas Andrulis.
Antradienį Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose buvo tęsiamas baudžiamosios bylos, kurioje Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis kaltinamas kyšininkavimu, nagrinėjimas. Per teismo posėdį apklausiamas kaltinamasis kaltės nepripažino, tačiau gailėjosi paėmęs pinigus.

Pinigai – gal mašinai įsigyti?

„Padariau didelę klaidą. Paėmiau tuos pinigus nei už ką. Petras Račkauskas (pagrindinis bylos liudytojas „Račkausko Agrotech“ savininkas, rajono Tarybos narys – red. past.), duodamas pinigus nepasakė už ką, nei kaip. Padavė, aš paprasčiausiai paėmiau. Aš pagalvojau, kad buvome kalbėję apie mašinos pirkimą ir jis man paskolino, nes aš neužtekau pinigų. Toks pokalbis buvo mašinoje. Aš galvojau, kad tuos pinigus reikės grąžinti“, – per apklausą teisme sakė kaltinamasis V. Andrulis.

Kaltinamasis nurodė, kad su P. Račkausku, kuris šių gegužės 19 dieną padavė 5 000 eurų, anksčiau apie paskolą ar apie tai, kad jis nori pasiskolinti pinigų, nebuvo kalbėta. Nebuvę jokio pokalbio ir apie tai, kada pinigai turi būti grąžinti.

Į kelis kartus per teismo posėdį pateiktą klausimą, kokia pinigų perdavimo priežastis, kaltinamasis atsakė, kad priežasties nėra, kad tai buvo provokacija.

Anot kaltinamojo, visi susitikimai vyko verslininko, kuris padavė pinigus, iniciatyva. Iš viso buvo trys susitikimai. V. Andrulis sakė, kad jis, kviesdamas į susitikimą, jau buvo pasiruošęs provokacijai.

„Mano didžiulė kaltė. Neapsižiūrėjimas, ir pinigus paėmiau“, – per apklausą teisme kelis kartus pakartojo V. Andrulis.

Kaltinamasis teigė, kad jam dirbant meru, jokio išskirtinio dėmesio Tytuvėnų miesto viešųjų erdvių sutvarkymo projektui, kurį 2018 metų gruodį laimėjo P. Račkausko įmonė, nebuvo. Jo, kaip rajono vadovo tikslas buvęs, kad projektas kuo sklandžiau vyktų ir būtų užbaigtas.

„Apgailestauju, kad susitikau su P. Račkausku jo degalinėje. Apie kažką kalbėjau. Paėmiau pinigus už nieką. Pasidaviau provokacijai“, – taip kaltinamasis V. Andrulis atsakė į paskutinį klausimą teismo posėdyje, ar apgailestaujate.

Pinigais susiję su projektu

Kitas teismo posėdis numatytas gruodžio 8 dieną. Jame numatyta baigti įrodymų tyrimą ir numatytos baigiamosios kalbos.

Kelmės rajono savivaldybės meras V. Andrulis yra kaltinamas pareikalavęs iš kito asmens 10 tūkstančių eurų kyšio už palankumą vykdant Tytuvėnų miesto Viešųjų erdvių sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektą.

V. Andrulis STT pareigūnų buvo sulaikytas šių metų gegužės 19 dieną, kai iš projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, veikė pagal nusikalstamos veikos modelį, priėmė dalį galimai reikalauto kyšio – 5 000 eurų.

V. Andrulis yra nušalintas nuo mero pareigų.