
Naujausios
Kelionė be bilieto – nesumokėti mokesčiai
Į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi ponia Lina, papasakojusi, jog važiuojant į Palangą autobusą sustabdė Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI). Žmonėms teko laukti valandą. Paaiškėjo, jog keleiviai į pajūrį važiavo nelegaliu transportu.
Greta KLIMKAITĖ
vasara@skrastas.lt
Nelegalūs vežėjai baudžiami
VKTI Šiaulių regiono departamento Šiaulių kontrolės skyriaus viršininko Algirdo Dailidonio teigimu, UAB „Emtra“ priklausantis sustabdytas autobusas keleivius vežė nelegaliai.
Panašiu metu pagal grafiką iš autobusų stoties išvyko ir „Busturo“ autobusas.
Tokiais atvejais transporto inspekcija, gavusi pranešimą apie nelegaliai keleivius vežančius autobusus, juos sustabdo, patikrina dokumentus ir, jei šie neatitinka reglamentų bei teisės aktų, surašo vairuotojui administracinio teisės pažeidimo protokolą.
Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Administravimo ir personalo skyriaus vedėjas Virgilijus Januška „Šiaulių kraštui“ sakė, kad apie nelegalų keleivių vežimą sužinoma keičiantis informacija su kitomis institucijomis, apie tai informuoja ir gyventojai bei vežėjai.
Be bilieto – nesaugu
Ponia Lina piktinosi, kad žmonės nebuvo informuoti apie sutrukdymą, nepasakyta, kiek laiko teks laukti.
A. Dailidonis „Šiaulių kraštui“ sakė, kad inspekcija bendrauja ne su keleiviais, o su vairuotoju. Todėl vežėjas ir turėtų būti atsakingas už keleivius.
V. Januškos teigimu, keleivio bilietas yra jo vežimo sutartį patvirtinantis dokumentas, užtikrinantis saugų paslaugų teikimą. Be jo vairuotojas neprisiima atsakomybės dėl asmens galimai patirsiamos žalos.
Vagystė iš valstybės kišenės
Keleiviai, už suteiktas paslaugas nereikalaujantys bilieto, ne tik lieka be saugios kelionės užtikrinimo, bet ir padeda nesąžiningiems asmenims išvengti mokesčių valstybei.
„Tai kenkia sąžiningam verslui, iškraipo tarpusavio konkurenciją“, – sakė V. Januška.
Jo teigimu, dėl nelegalių pajamų neapskaitomi ir į valstybės biudžetą nesumokami mokesčiai, kurie būtų skiriami sveikatos priežiūrai, švietimui, socialinėms bei kitoms reikmėms.
VMI duomenimis, iš pernai surašyto 81 administracinės teisės pažeidimo protokolo (įskaitant vežimą maršrutiniais taksi), 80 procentų sudarė pažeidimai dėl neapskaitytų pajamų.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
KELIONĖ: Nelegalūs vežėjai prašo mokėti mažiau, tačiau, neduodami bilieto, neužtikrina saugios kelionės bei galimai patirsiamos žalos atlyginimo.