Kaltinamųjų suėmimas pratęstas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Itin žiauriai nužudytos mergaitės kūnas rastas prie daugiabučio konteinerių, suvyniotas į kilimą.
Penkiolikmetės itin žiauru nužudymu kaltinami šiauliečiai nuosprendžio lauks už grotų – tokį sprendimą priėmė Šiaulių apygardos teismas, svarstęs kardomosios priemonės skyrimą 18-mečiui Osvaldui Žvirgždui ir 23-ejų Edvinui Braziuliui.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė teismo prašė abiem kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimo – terminą pratęsti dar trims mėnesiams kiekvienam, nes, prokurorės įsitikinimu, nėra išnykusios kardomosios priemonės paskyrimo sąlygos ir pagrindai.

Patys kaltinamieji teismo prašė, kad ši griežčiausia kardomoji priemonė būtų sušvelninta. Vienas iš jų teigė, kad augina mažametį vaiką, be to, jam esą būtina prižiūrėti ir neįgalią motiną. Anot kaltinamųjų, geriausia, kad jiems būtų paskirtos elektroninio stebėjimo priemonės – uždėtos apykojės.

Valstybės kaltintojos prašymus išnagrinėjęs teismas pabrėžė, kad abu šiauliečiai yra kaltinami labai sunkiu tyčiniu nusikaltimu.

E. Braziulis anksčiau teistas, teistumas neišnykęs, nevedęs, nedirba, nesimoko, tai rodo, kad jo su Lietuvos Respublika nesieja nei ekonominiai, nei socialiniai ryšiai, bei sudaro pagrindą manyti, kad jis gali bėgti, slėptis nuo teismo proceso.

O. Žvirgždas taip pat nevedęs, nedirba, nesiregistruoja Užimtumo tarnyboje, nesimoko, tai rodo, kad jo su Lietuva taip pat nesieja jokie ryšiai, todėl jis gali bėgti, slėptis nuo teismo proceso. O. Žvirgždas, nors anksčiau neteistas, tačiau baustas administracine tvarka. Teismo įsitikinimu, svarbu tai, kad nusikalstamą veiką O. Žvirgždas galbūt padarė veikdamas su bendrininkų grupe, bei buvo pavartojęs narkotinių medžiagų. Teismas padarė išvadą, kad dar nėra išnykęs numatytas suėmimo termino pratęsimo pagrindas.

Įvertinusi visas esančias aplinkybes, bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija padarė išvadą, kad pratęsus suėmimo terminą E. Braziulio ir O. Žvirgždo teisės bus suvaržytos, nepažeidžiant proporcingumo principo ir proceso teisių. Teismas abiem kaltinamiesiems kardomosios priemonės – suėmimo – terminą baudžiamojoje byloje pratęsė trims mėnesiams kiekvienam.

Kitiems kaltinamiesiems šioje byloje – nepilnametei ir nusikaltimą padariusio asmens slėpimu kaltinamam šiauliečiui 21-erių Edvinui Žvirgždui – taikomos švelnesnės kardomosios priemonės.

Šiauliuose, Gegužių gatvėje, pievoje prie konteinerių į kilimą įsuktas jaunos merginos kūnas rastas pernai liepos 4-osios vakarą. Tą patį vakarą buvo sulaikyti įtariamieji.