Kaltinamas tėvažudyste

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulietis Martynas Sidaras neneigia tėvažudystės, bet tvirtina nieko neprisimenantis.
Vakar Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti 41 metų šiauliečio Martyno Sidaro baudžiamąją bylą. Anksčiau teistas vyras kaltinamas bejėgiškos būklės savo tėvo K. S. nužudymu.

Vakar byla pradėta nagrinėti iš esmės, perskaitytas kaltinamasis aktas, apklausta liudytoja.

Teismas kitą nužudytojo sūnų pripažino nukentėjusiuoju.

Kitame teismo posėdyje ketinama apklausti kitus liudytojus.

Nusikaltimas padarytas 2020 metų sausį iš 25-osios į 26-ąją naktį Šiaulių mieste. K. S. buvo rastas negyvas bute Vytauto gatvėje.

Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, vyrui, kuriam anksčiau buvo nustatytas tik 10 procentų darbingumo lygis, lemtingą naktį buvo suduota į įvairias kūno vietas ne mažiau kaip 23 kartus, aukai sulaužyti šonkauliai, žandikaulis, stuburo slanksteliai, plyšusios žarnos, padaryti kiti sužalojimai. Nelaimėlis nuo patirtų traumų mirė įvykio vietoje.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad K. S. mirtinai sumuštas per jo ir sūnaus M. Sidaro tarpusavio konfliktą, kurio metu M. Sidaras buvęs apsvaigęs nuo alkoholio – ši aplinkybė turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Maždaug po dviejų dienų nuo nusikaltimo padarymo M. Sidaras su broliu atvyko į policiją ir pasakė nužudęs tėvą, tačiau teigė nieko neprisimenantis.

Vyras aiškino, jog tragiškos nakties aplinkybių paaiškinti negali. Anot jo, namo grįžęs iš naktinio baro ir iš karto nuėjęs miegoti, o ryte pamatė, kad tėvas nebegyvas.