Kalinimo įstaigoje – telefono perdavimo kriminalas

Asociatyvi nuotr.
Telefono perdavimo į Šiaulių tardymo izoliatorių bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas.
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl kyšininkavimo ir papirkimo Šiaulių tardymo izoliatoriuje kaltinami trys šiauliečiai.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas praėjusių metų sausio mėnesį, kai Šiaulių tardymo izoliatoriuje vienas iš darbuotojų galimai perdavė mobilųjį telefoną kalinčiajam ir už tai gavo kyšį.

Tyrimo duomenimis, nusikalstamos veikos planas buvo nuosekliai sudėliotas.

51-erių recidyvistas V. R., 14 kartų teistas už įvairius nusikaltimus, tuo metu atliko laisvės atėmimo bausmę Šiauliuose esančiame Tardymo izoliatoriuje ir susitarė su ten dirbančiu Apsaugos ir priežiūros skyriaus specialistu dėl nusikaltimo vykdymo. Nuteistasis prašė darbuotojo nuvykti pas jo mamą ir iš jos paimti mobilųjį telefoną. Už tai vyrui pažadėtas 90 eurų atlygis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Tardymo izoliatoriaus darbuotojas buvo nuvykęs į kalinčiojo vyro motinos namus, paėmė telefoną, gavo 90 eurų kyšį ir, grįžęs perdavė jį nuteistajam.

Tardymo izoliatoriaus darbuotojas po šio įvykio buvo atleistas iš darbo. Būdamas statutiniu valstybės tarnautoju ir dirbdamas Apsaugos ir priežiūros skyriaus specialistu jis privalėjo kontroliuoti, kad izoliatoriuje laikomi suimtieji (ir nuteistieji) laikytųsi įstatymų nustatytų pareigų ir draudimų, jis turėjo operatyviai reaguoti į pastebėtus pažeidimus ir apie tai pranešti Šiaulių tardymo izoliatoriaus vadovybei.

Kyšininkavimu kaltinamas 38-erių metų buvęs Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnas savo kaltę pripažino.

Papirkimu kaltinama 76-erių metų nuteistojo motina, pinigus ir telefoną perdavusi buvusiam pareigūnui, jau teista už sukčiavimą.

Kaltinamasis recidyvistas šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę Kauno tardymo izoliatoriuje.

Už kyšininkavimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų, už papirkimą – baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnai.