Kalinčių sukčių galimybės laikinai apribotos

Kalinčių sukčių galimybės laikinai apribotos

Kalinčių sukčių galimybės laikinai apribotos

Šiaulių apskrities policininkai kartu su Alytaus pataisos namų, Kalėjimų departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Alytaus apskrities policijos pareigūnais Alytaus pataisos namuose atlikę kratas aptiko daugybę ryšio priemonių. Beveik neabejojama, kad, naudodamiesi jomis, kaliniai mulkindavo gyventojus ir iš jų išviliodavo dideles sumas.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Rasta ir telefonų, ir raugo

Kratos, vadovaujantis Šiaulių apskrities policijoje atliekamais ikiteisminiais tyrimais dėl sukčiavimų ir ieškant šių nusikaltimų įkalčių, Alytaus pataisos namuose buvo vykdytos spalio 8-osios rytą. Buvo krečiamos 1-ojo lokalinio sektoriaus gyvenamosios patalpos, kiemai bei kai kurios drausmės zonos kameros.

Iš viso pas nuteistuosius kratų metu rasta ir paimta septyniolika mobiliojo ryšio telefonų, šešios SIM kortelės, trys telefonų baterijos, du įkrovikliai. Draudžiami daiktai buvo slepiami padžiautuose drabužiuose, batuose, televizoriuose, kanalizacijos vamzdyje.

Per kratas taip pat rasta 15 litrų raugo.

Sukčiai atkuto

Pasak Šiaulių apskrities policijos atstovės Gailutės Smagriūnienės, sukčiai tarsi skėriai apgulė Lietuvos telefonų tinklus ir žmones atakuoja psichologiškai įtikinamai parengtomis legendomis apie tai, kad jų banko sąskaitomis naudojasi pinigus plaunantys sukčiai ir kad norint juos sugauti ar apsaugoti sąskaitoje esančius pinigus, reikalingi elektroninės bankininkystės duomenys – slaptažodžiai bei kodai.

„Ir žmonės patiki policijos pareigūnu, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos darbuotoju ar banko atstovu prisistačiusiu pašnekovu, – sakė policijos atstovė. – Kartais garbaus amžiaus žmogus netgi nenutuokia, kas yra ta elektroninė bankininkystė, tačiau uoliai įvykdo nepažįstamo asmens nurodymus.“

Telefoninių sukčiavimų skaičius Šiaulių apskrityje pastaraisiais mėnesiais stipriai išaugo. Vieną dieną viename, kitą dieną kitame rajone į policiją kreipiasi žmonės, praradę sąskaitoje turėtus pinigus ar netikėtai sužinoję, kad jie turi kreditorinių įsipareigojimų.

Rugsėjo viduryje Šiaulių rajono, Gergždelių kaime, gyvenanti keturiasdešimtmetė patikėjo, kad nepažįstamas skambintojas yra Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnas. Patikėjo ir jo sukurta legenda apie jos sąskaitos naudojimą nelegalioms finansinėms operacijoms atlikti.

Moteris, siekdama apsisaugoti nuo tariamų sukčių, padiktavo savo elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodį ir kodus. Sukčiai jos vardu iš UAB „4 Finance“ paėmė pusantro tūkstančio litų, iš UAB „Moment Credit“ 300 litų ir juos pasisavino kartu su sąskaitoje buvusiais 142 litais.

Tokių istorijų daugėja. Tyrimų metu ne kartą nustatyta, kad telefoniniai skambučiai sklinda iš Alytaus pataisos namų. Ieškant įkalčių, šioje kalinimo įstaigoje ir buvo atliktos kratos.

Per 2012 metų devynis mėnesius iš asmenų, bandžiusių perduoti draudžiamus daiktus nuteistiesiems, buvo paimti 1532 mobilieji telefonai, 1093 SIM kortelės, 1306,9 gramo narkotinių ir psichiką veikiančių medžiagų.

Šiaulių apskr. VPK nuotr.

SLĖPTUVĖS: Išradingumo kaliniai nestokoja – mobilieji telefonai buvo slepiami netgi televizoriuose. Tačiau metalo ieškikliai nuteistuosius pergudravo.