Kairių gyventojas per porą valandų „užsitarnavo“ du ikiteisminius tyrimus

Policijos nuotr.
Vilkiku „Man“ girtas vairuotojas trenkėsi į elektros skydinę, laimei, ne į žmogų.
Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai su 63 metų Šiaulių rajono gyventoju birželio 13-ąją per porą valandų susitiko net du kartus. Ir abusyk jis vairavo girtas.

Tiesiai į elektros stulpą

Pirmąkart pareigūnai su Kairių miestelio gyventoju susitiko Radviliškio soduose, kai Stumbrų gatvėje buvę žmonės išgirdo stiprų garsą ir pastebėjo, jog sodo nameliuose dingo elektra. Netrukus paaiškėjo šio įvykio priežastis – ties Barsukų ir Stumbrų gatvių sankryža manevravusi sunkiasvorė transporto priemonė su priekaba nuvertė elektros skydinę ir kliudė elektros stulpą. Vairuotojas aplinkiniams pasirodė neadekvatus.

Pamatęs, kad avarijos sukėlėjas bando sprukti, vienas iš ten buvusių vyrų sėdo į savo automobilį ir nuvažiavo iš paskos, telefonu palaikydamas ryšį su policijos pareigūnais ir informuodamas juos, kuria kryptimi važiuoja iš eismo įvykio pasišalinęs „Man“. Vyras nusprendė sunkiasvorės transporto priemonės vairuotojui užkirsti kelią. Ir nors pažeidėjas kelis kartus bandė jį aplenkti, pastarasis to padaryti neleido, savo automobiliu užkirtęs kelią ir privertęs sunkiasvorį automobilį sustoti. Vairuotojas atrodė neblaivus, svirduliavo ir labai nerišliai kalbėjo.

Atvykę pareigūnai 63 metų Kairių gyventojui nustatė 2,19 promilės girtumą. Jo vairuojamame vilkike rastas nugertas degtinės buteliukas. Nors vyras bandė įtikinti, kad jis alkoholį vartojo po eismo įvykio, tačiau situacijos tai nekeičia – ar prieš, ar po, tačiau faktas tas, kad prie vairo jis buvo sulaikytas neblaivus. Vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Po eismo įvykio įforminimo iškviesto vairuotojo darbdavio žinion buvo perduota ir sunkiasvorė transporto priemonė, ir darbuotojas.

Kelias namo

Po poros valandų Kairių gyventojo viražus Radviliškio soduose fiksavę Radviliškio policininkai, vyrą susitiko kelyje Panevėžys–Šiauliai, Jukniškių kaime. Šįkart jis sėdėjo prie lengvojo automobilio „Opel Zafira“ vairo. Tebebuvo neblaivus, tik mažesnio girtumo – 1,85 promilės. Kairiškis atsiprašinėjo ir pareigūnams aiškino, kad važiavo namo.

Pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas už vairavimą išgėrus, vyras uždarytas į areštinę.