Kai kuriems saviizoliacija nė motais

Policijos nuotr.
Sergantieji, pažeidę nurodytą reikalavimą izoliuotis, rizikuoja ne tik užkrėsti kitus, bet ir užsidirbti baudžiamąją bylą.
Pirmadienį Šiaulių apskrities policija pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo. Pareigūnų akiratyje – ir dar viena radviliškietė, kuriai diagnozuotas koronavirusas.

Policija informuota, kad rugsėjo 28 dieną, prieš 13 valandą, Radviliškyje, Maironio gatvėje esančioje automobilių aikštelėje, pastebėta 40-ies metų moteris. Jai rugsėjo 16 dieną yra patvirtinta COVID-19 liga, ir ji turi laikytis saviizoliacijos. Nepaisydama to, ligonė vaikštinėjo kartu su savo motina.

Saviizoliacijos taisykles pažeidusios radviliškietės atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Policijos pareigūnų akiratyje šiomis dienomis atsidūrę ir dar keli Radviliškio miesto, kuriame kaip žinoma, yra nustatytas COVID-19 židinys, gyventojai, nesilaikę saviizoliacijos taisyklių.

Rugsėjo 24 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Radviliškio rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais, nuvykę į A. Povyliaus gatvę, namuose nerado 24 metų vaikino, kuriam buvo nustatyta koronaviruso infekcija. Sergančiojo mama paaiškino, kad jos sūnus anksti ryte išvažiavo į Šiaulius pas draugę. Pareigūnai pabandė su vaikinu susisiekti telefonu, tačiau jis neatsiliepė.

Dar viena radviliškietė, 28 metų Jaramino gatvės gyventoja, sirgdama koronavirusu, rugsėjo 23 dieną pastebėta vaikštanti po Radviliškio centrą. Pareigūnams moteris telefonu paaiškino, jog buvo poliklinikoje, tačiau jos ten niekas nepriėmė.

Kadangi radviliškietė nesilaikė privalomos saviizoliacijos, išvyko iš savo gyvenamosios vietos, vaikščiojo po miestą, lankėsi viešosiose vietose, bendravo su žmonėmis, jos atžvilgiu taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Visi minėti radviliškiečiai žinojo, kad serga COVID-19, medikų buvo įspėti privalantys izoliuotis. Todėl saviizoliacijos nesilaikymas traktuotas kaip sąmoningas žingsnis užkrėsti kitus pavojinga liga.

Policija perspėja, kad Baudžiamasis kodeksas už kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimą numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.