Jaunuolių veikla – teisėsaugos akiratyje

Policijos nuotr.
Kvai­ša­lų po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai ra­do ir jau­nuo­lių dra­bu­žiuo­se, ir ap­leis­ta­me pa­sta­te, ir na­muo­se. Už tai gre­sia bau­džia­mo­ji at­sa­ko­my­bė.
Maždaug prieš mėnesį gatvėse dirbančių pareigūnų įžvalgumas padėjo atskleisti trijų labai jaunų vaikinų santykį su kvaišalais. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis jaunuoliai, iš kurių vienas tebėra nepilnametis, pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Kvaišalų rasta ir slėptuvėje

Spalio 7-osios vakarą, apie 18 valandą, Rėkyvoje patruliavusiems policijos pareigūnams įtarimų sukėlė du jaunuoliai, todėl buvo nuspręsta juos patikrinti. 17-mečio striukės kišenėje rasti keturi folijos paketėliai su augalinės kilmės narkotine medžiaga, o kartu buvęs 19-metis draudžiamų daiktų su savimi neturėjo. Visgi areštinės gultus pasimatuoti teko abiems, nes vaikinai niekaip nesugebėjo nurodyti, kam priklauso pas nepilnametį aptikti kvaišalai.

Galbūt vaikinai vylėsi, kad ties tuo policininkų įžvalgumas baigsis ir jiems pavyks išvengti didesnių rūpesčių, tačiau, bendraujant su jais, pareigūnų dėmesys krypo į apleistą pastatą, esantį šalia tos vietos, kur buvo pastebėti vaikinai.

Pasiteiravus, ar statinio viduje yra nelegalių medžiagų, vienas iš vaikinų išdavė slėptuvę, nurodydamas, kurioje namo pusėje ji yra, tačiau ten jokių įtarimus keliančių daiktų pareigūnai nerado.

Visgi aklai pasitikėti jaunuolio žodžiais jie neketino – kibo į darbą ir, apieškoję likusią namo dalį, pastogėje aptiko įdomių radinių: maišą su paruoštomis, įtariama, marihuanos dozėmis ir prietaisą narkotinėms medžiagoms rūkyti.

Vėliau kratos buvo atliktos ir jaunuolių namuose. Jų metu pas 17-metį rasta ir daugiau augalinės kilmės medžiagų.

Slėpė, kur gyvena

Spalio 17-osios naktį, po antros valandos, Šiaulių Patrulių rinktinės pareigūnai gatvėje pastebėjo vaikiną. Kadangi 20-mečio elgesys sukėlė įtarimų, pareigūnai jį patikrino ir surado du paketėlius su augalinės kilmės medžiaga bei folijos gabalėlį su baltos spalvos milteliais.

Tą naktį vaikinas atsidūrė areštinėje. Žinodamas, kad jo namuose yra nelegalių daiktų, dėl kurių grėstų nemalonumai, jaunuolis savo gyvenamosios vietos adreso neišdavė.

Visgi atkaklūs pareigūnai namus susirado patys. Kratos metu aptikti du malūnėliai, skirti narkotinėms medžiagoms smulkinti, svarstykles, įrenginį kvaišalams rūkyti ir daugiau nei 100 paketėlių su baltais milteliais bei augalinės kilmės medžiagomis. Negana to, tądien jaunuolis ir savo striukės kišenėse slėpė du folijos paketėlius su kvaišalais.

Vaikinas teisėsaugai gerai žinomas: ši byla – jam jau ketvirtoji, susijusi su neteisėtu disponavimu narkotikais.