Jaunosios policininkės sulaikė girtutėlį vairuotoją

Policijos nuotr.
Raimonda (kairėje) ir Rimantė Mockutės.
Prieš pora mėnesių į policijos gretas įsiliejusios Šiaulių apskrities policijos tyrėja Rimantė Mockutė ir jos dvynė sesė Raimonda – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėja, balandžio 27-osios vakarą sulaikė girtutėlį vairuotoją.

Vėlų minėtos dienos vakarą seserys nuosavu automobiliu važiavo pas Raseinių rajone gyvenančią draugę, kuriai gimtadienio proga buvo parengusios staigmeną.

Balionų pilname automobilyje abi aptarinėjo sveikinimo detales, kai staiga pakilią nuotaiką sudrumstė kelyje atsiradęs įtartinas automobilis „Ford Focus“. Iš pradžių mašina važiavo didžiuliu greičiu, po to greitį staiga labai sumažino, ir vėl ėmė greitėti bei vinguriuoti keliu, nuolat įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą.

Jaunosios pareigūnės įtarė, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Susisiekusios su tarnyboje esančiais kolegomis ir pranešusios apie kelyje atsiradusią grėsmę, seserys, nepaisydamos to, kad jų maršrutas nesutapo su fordo maršrutu, nusekė paskui automobilį, kolegoms pranešdamos apie jo maršrutą ir filmuodamos. Neramu buvo, kad pavojingai manevruojantis automobilis kelyje nesutiktų priešpriešiais atvažiuojančios transporto priemonės.

Pasiekęs Betygalą, automobilis sustojo. Pareigūnės taip pat. Iššokusi iš automobilio Raimonda atidarė dureles ir iš spynelės ištraukė automobilio raktelius. Vairuotojas salone buvo vienas.

Netrukus prie sustojusių transporto priemonių privažiavo tarnyboje esantys pareigūnių kolegos. Alkoholio matuoklis vairuotojui parodė sunkų – 2,81 promilės girtumą.

34 metų Raseinių rajono gyventojas girtas prie vairo sulaikomas ne pirmą kartą. 2018 metų rugpjūtį jis pareigūnų buvo sulaikytas, kai, būdamas vidutinio girtumo (1,69 promilės), vairavo traktorių. Tiek šįkart, tiek tada, transporto priemones vairavo, neturėdamas tam teisės, nes jos nėra įgijęs. Dėl neatsakingo poelgio vyrui prieš teismą teks stoti jau antrą kartą.

Padėjo dar studijuodamos

Šiaulių ir Kauno apskričių policijos pareigūnai džiaugiasi, kad jų kolektyvus papildė tokios principingos ir energingos pareigūnės. Šios jų savybės atsiskleidė dar studijų Mykolo Romerio universitete metais.

Tada jų poelgiu buvo sužavėta viena Kauno gyventoja. Po darbo radusi savo automobilį su nuleista padanga, ji išsikvietė techninę pagalbą. Tačiau daug greičiau moteriai į pagalbą atėjo Teisę ir policijos veiklą studijavusios sesės Rimantė ir Raimonda. Pamačiusios moterį ištikusią bėdą, jos pačios pasisiūlė padėti.

Nors merginoms tai buvo pirmas kartas, kai pačioms teko keisti ratą, tačiau jos nepabūgo. Nepasimetė, kai paaiškėjo, jog jos su savimi neturi domkrato, greitai rado sprendimą – paskambino bičiuliui ir nuvyko pas jį paimti mechanizmo.

Pliaupiant lietui ir automobilio savininkei šviečiant mobiliuoju telefonu, būsimos policininkės pakeitė ratą.

„Ateina puiki naujų pareigūnų karta!“, – gražių žodžių geradarėms tada negailėjo automobilio savininkė.

Policijos pareigūno profesiją dvynės pasirinko dar būdamos mokyklos suole. Kai į mokyklą atvyko bendruomenės pareigūnės pristatyti savo profesijos, sesės iš karto pasinaudojo proga tapti policijos rėmėjomis ir iki pat mokyklos baigimo buvo aktyvios pareigūnų pagalbininkės.