Įtariamasis dviguba žmogžudyste suimtas maksimaliam terminui

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Raseinių rajono gyventojas, įtariamas sugyventinės ir jos motinos nužudymu bei namo padegimu, suimtas trims mėnesiams.
Šiandien į teismą Šiauliuose atvežtas 35 metų Raseinių rajono gyventojas, įtariamas savo sugyventinės ir jos motinos nužudymu bei namo padegimu, išgirdo sprendimą dėl suėmimo.

Tyrimui vadovaujanti Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laimutė Martinavičienė įtariamajam prašė skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Buvo nurodyta, kad įtariamasis gali bėgti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, trukdyti procesui ar daryti naujus nusikaltimus.
Teismas prokuratūros prašymą patenkino.

Nusikaltimas Raseinių rajone esančiame Norgėlų kaime buvo įvykdytas rugpjūčio 30 dieną, apie 21 valandą. Gyvenamajame name kilus gaisrui, buvo rasti du stipriai apdegę moterų kūnai.

Pirminiais ekspertų išvados duomenimis, prieš 50-metę namo šeimininkę ir jos 28 metų dukterį buvo smurtauta.

35-erių metų įtariamasis Raseinių rajono gyventojas buvo sulaikytas rugsėjo 1 dieną Raseinių centre.

Vyras buvo ieškomas policijos turint duomenų, kad galėjo smurtauti bei padegti namą, kuriame kartu gyveno su sugyventine ir jos mama. Įtariama, kad kilus konfliktui, vyras smurtavo prieš moteris, o vėliau, papylęs degaus skysčio, įtariama benzino, padegė namus ir pabėgo.
Per apklausą įtariamasis kaltę pripažino.

Įtariamasis anksčiau ne kartą buvo įkliuvęs policijos pareigūnams – Norvegijoje teistas dėl išžaginimo, o Lietuvoje penkis kartus – dėl smurto artimoje aplinkoje.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė savo artimuosius, du ar daugiau žmones ir tam, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą, numato įvairias bausmes, iš kurių maksimali – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.