Įtariamajam dėl pasikėsinimo apiplėšti – vos 15 metų

Redakcijos archyvo nuotr.
Nors ir patyrusi sužalojimų, šiaulietė savo rankinės iš rankų nepaleido.
Ankstyvą rytą Šiauliuose, Pakalnės gatvėje, užpulta 50-metė, kad išsaugotų iš rankų plėšiamą savo rankinę, susigrūmė su užpuoliku ir buvo sužalota. Paaiškėjo, kad chuliganas vienos Šiaulių gimnazijos moksleivis.

Konfliktas įsižiebė, kai prie šiaulietės priėjo paauglys ir pasiteiravo, ar ji turi cigaretę. Moteris buvo nerūkanti, cigarečių neturėjo, bet turėjo klausimą, kuris išprovokavo priėjusiojo pyktį – ji pasiteiravo, kiek jaunuoliui yra metų, kad jau domisi rūkalais. Klausimas sukėlė pykčio priepuolį – paauglys čiupo už moters rankinės ir pamėgino ją išplėšti iš rankų. Bet užpultoji nepasimetė ir susigrūmė. Pastumta ir nugriuvusi ant žemės, rankinės ji vis tiek nepaleido.

Moteriai nubrozdinta ranka, sužalota kakta, tačiau ji išsaugojo rankinę su mobiliuoju telefonu, akiniais bei kitais daiktais, kurių bendra vertė apie 970 eurų. Tiesa, akiniai grumtynių metu buvo sulaužyti.

Dėl pasikėsinimo apiplėšti policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Mikrorajone esančių vaizdo kamerų peržiūra Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnus atvedė pas įtariamąjį. Paaiškėjo, kad tai – vienos Šiaulių gimnazijos moksleivis, kuris problemų buvo sukėlęs ir savo mokymo įstaigoje. 15-metis įtariamas, praėjus keletai dienų po nepavykusio pasikėsinimo apiplėšti, gimnazijos tualete tyčia sukėlęs gaisrą, kurio metu sudegė šiukšlių dėžė, tualetinio popieriaus dėklas, apdegė lango palangė, aprūko tualeto lubos, sienos, durys, klozetai, kriauklės. Turtinė žala – 1 170 eurų. Dėl turto sugadinimo jam taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.