Išpuolis prieš aplinkosaugininkus

AAA nuotr.
Prieš medžioklės dokumentus tikrinančius Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus smurtu stojo medžiotojai.
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai susidūrė su pasipriešinimu.

Vykdant reidą viename Kelmės rajono medžioklės plote, buvo nuspręsta patikrinti medžiotojus. Visi dokumentai, taip pat ir medžioklės lapas, buvo medžiotojų namelyje – medžiojamųjų gyvūnų pirminio apdorojimo patalpose.

Aplinkosaugininkams paprašius pateikti medžioklės lapą, medžioklės vadovas jį galimai bandė paslėpti, kad pareigūnai nepastebėtų neįrašytų gyvūnų.

Tačiau vienas pareigūnas sureagavo žaibiškai ir lapą spėjo paimti. Medžioklės vadovas lapą pabandė atimti ir įplėšė. Kitas Šiaulių aplinkosaugininkas buvo jėga išstumtas iš medžiotojų namelio, kad negalėtų į patalpas patekti su vaizdo kamera ir neužfiksuotų įvykio.

Per reidą nustatyta, kad du pirmamečius šernus sumedžiojo vienas iš medžioklėje dalyvavusių medžiotojų. Sumedžioti šernai į medžioklės lapą nebuvo įrašyti. Medžioklės vadovui ir medžiotojui gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 800 iki 1 800 eurų.

Po įvykusio pasipriešinimo aplinkosaugininkai kreipėsi į Šiaulių apskrities policiją.