Iškvietusi specialiąsias tarnybas, joniškietė prisidirbo bėdų

Lapkričio 11-osios popietę policijos pareigūnai ir gelbėtojai, gavę pranešimą apie vykdomą nusikaltimą, šturmavo Joniškyje, Draugystės gatvėje, esantį daugiabutį.

Tik po trijų valandų sustiprintų policijos pajėgų darbo paaiškėjo, kad jokio nusikaltimo padaryta nebuvo. Tai tebuvo išgalvota akcija neblaiviam vyrui pagąsdinti.

Apie pusę trijų dienos Joniškio policijos pareigūnus pasiekė merginos telefoninis skambutis, kad ji prievarta laikoma viename bute. Kokiame mieste yra tas butas, skambinusioji informacijos nesuteikė ir nutraukė pokalbį. Pareigūnai dar bandė su ja susisiekti vis jai perskambindami, tačiau ragelio niekas nebekėlė, o vėliau telefonas iš viso buvo išjungtas.

Skambintojo vietos nustatymo duomenys rodė, kad mergina skambino iš Joniškyje, Draugystės gatvėje, esančio namo.

Į nurodytą vietą atvykę patruliai ėmė ieškoti pranešėjos buto, belsdamiesi į kiekvienas duris. Gyventojai, kurie atidarė duris, aiškino, kad policijos nekvietė ir jokia pagalba jiems nereikalinga.

Siekiant išsiaiškinti, kas vyksta tuose butuose, kurių durų niekas neatidarė, buvo iškviesta Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Jos darbuotojai kopėčiomis lipo iki viršutinių aukštų, žvelgdami pro langus, tačiau ir jie nieko įtartino nepamatė.

Prieš 18 valandą prie pareigūnų priėjo viena mergina ir prisipažino, kad tai ji skambino skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu.

Nustatyta, kad policiją kvietė 22 metų šiame name gyvenanti joniškietė, būdama visiškai blaivi. Ji papasakojo susipykusi su neblaiviu (1,77 promilės) 26 metų draugu ir, norėdama jį pagąsdinti, paskambino į skubiosios pagalbos centrą bei pasakė, kad vaikinas ją laiko bute užrakintą.

Po to mergina išjungė telefoną ir su draugu nuėjo miegoti. Pagalvojo, kad nieko blogo nepadarė ir kad specialiosios tarnybos nereaguos į iškvietimą, nes ji nenurodė vietos, iš kur skambina. Miegodama joniškietė girdėjo triukšmą laiptinėje, girdėjo beldimą į duris, bet nepažiūrėjo, kas beldžia, todėl buto durų neatidarė. O jos gyvenimo draugas, policijos pareigūnus patikino pranešėja, prieš ją nesmurtavo.

Kadangi joniškietė iškvietė policijos pareigūnus, žinodama, kad pagalba nereikalinga, jai surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą, specialiųjų tarnybų iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga, numatyta bauda nuo dviejų šimtų iki dviejų tūkstančių eurų. Kokio dydžio bauda teks joniškietei, spręs teismas.