Išgalvotos kelionės šiauliečiui primintos teisme

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių tardymo izoliatoriuje ne vieną mėnesį praleidęs nuteistasis po teismo nuosprendžio paleidžiamas į laisvę.
Prieš daugiau nei 10 metų į Paryžių, Disneilendą, ir Taline vykusį Madonos koncertą keliones melagingai organizavusiam ir dokumentą suklastojusiam 54 metų šiauliečiui Arūnui Ališauskui Šiaulių apylinkės teismas skyrė dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas dvejiems metams, ir paskyrė įpareigojimus. Be to, nuteistajam teks gerokai pakratyti piniginę.

Paleidžiamas į laisvę

A. Ališauskas turės sumokėti nukentėjusiesiems padarytą 7 863,18 euro turtinę ir 2 100 eurų neturtinę žalas bei padengti 1 729,86 euro ekstradicijos išlaidas.

A. Ališauskas nuosprendžio paskelbime nedalyvavo. Teismo sprendimu, po nuosprendžio paskelbimo jis turi būti nedelsiant paleistas į laisvę. Per vienus metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos šiaulietis turės atlyginti visiems nukentėjusiesiems padarytą bendrą 7 863,18 eurų turtinę žalą.

Nustatydamas neturtinės žalos dydį teismas atsižvelgė į tai, kad nukentėjusieji, kurie pareiškė ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo, patyrė neigiamų išgyvenimų, nepatogumų, stresą. Tačiau, teismo nuomone, nukentėjusieji analizuotinoje situacijoje ir patys elgėsi nepakankamai rūpestingai ir atsakingai: kreipėsi ne į kelionių agentūras, dažnu atveju apskritai net nematė šio asmens, pinigus jam perduodavo per kitus asmenis.

Išgalvotos kelionės

Vyras Didžiojoje Britanijoje pagal Europos arešto orderį buvo sulaikytas šių metų kovo 3 dieną, kuomet į Lietuvos ambasadą atėjo pasikeisti paso. Šiaulietis į Lietuvą buvo parvežtas po dešimties dienų, suimtas ir laikytas Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Nuo 2008 metų spalio iki 2009 metų balandžio pabaigos A. Ališauskas 24 nukentėjusiesiems žadėjo suorganizuoti pigią trijų dienų kelionę į Paryžių, Disneilendą, ir į Taline vyksiantį Madonos koncertą. Už žadamas keliones ir koncertą vyras paėmė pinigus.

Žmonės, tikėdamiesi išvykti, sumokėjo skirtingas sumas: nuo maždaug 57 eurų iki beveik 1 043 eurų. Sumos skirtingos, kadangi vieni ketino keliauti su šeimos nariais, kiti – po vieną.

Kai kurie tie patys asmenys pirko kelionę ir į Paryžių, ir vėliau į Taliną. Atsiskaitydami už keliones vieni nukentėjusieji pervedė pinigus per banką, kiti – davė grynais.

Vienai nukentėjusiajai kaltinamasis išrašė suklastotą dokumentą.

Iš viso A. Ališauskas apgaule įgijo svetimą turtą – 27 150 litų (7 863 eurus 18 centų).

Nesuorganizavęs kelionių, vyras išvyko į Angliją. Teisme jis tvirtino, kad 2005 metais buvo pasiskolinęs apie 15 000 dolerių, planavo kurti įmonę, dirbti su mediena. Dirbo televizorių gamykloje, gamykla bankrutavo. Anot kaltinamojo, jį iš visų pusių spaudė kreditoriai, todėl kilo idėja, kaip paimti pinigų. Jis sąmoningai sugalvojo kelionę į Paryžių, kuri prasidėjo nuo melo. Bandė įtikinti žmones tam, kad paėmęs pinigus iš vienų, atiduotų juos kitiems.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.