Gyvūnų jauniklius neštis į namus draudžiama

Gyvūnų jauniklius neštis į namus draudžiama

Gyvūnų jauniklius neštis į namus draudžiama

Žmonės myli gamtą ir linkę rūpintis gyvūnais, ypač mažais ir silpnais. Tačiau perdėtas rūpestis gali pakenkti. Be to, už gyvūno jauniklio neteisėtą paėmimą iš gamtos gresia atsakomybė.

Paprastai stirniukų, briedžiukų ar kiškučių tėvai savo jauniklius stebi, saugo iš atokiau ir atėjus laikui pamaitina. Tuo tarpu žmogaus įsikišimas gali būti pražūtingas. Jeigu gyvūnų jauniklis paimamas, sugrąžinti jį tėvams nebeįmanoma, o laikomas pas žmones jis negali užaugti sveikas, grįžti atgal į gamtą jam reikia ilgo adaptacinio laikotarpio bei specialių sąlygų.

Aplinkosaugininkai primena, kad visa laukinė Lietuvos gyvūnija priklauso valstybei. Imti gyvūnus iš gamtos be leidimo galima tik radus sužeistą ar sergantį žvėrį ar paukštį. Tokių atveju reikia kreiptis į gyvūnų globos tarnybą. Kad gyvūnui būtina globa, konstatuoja veterinarijos gydytojai ar gyvūnų globos tarnybų specialistai.

Savavališkai gyvūną iš gamtos paėmusiam žmogui gresia nemalonumui. Visi neteisėtai paimti gyvūnai gali būti konfiskuoti.

Už neteisėtą gyvūnų paėmimą gresia administracinė atsakomybė. Priklausomai nuo to, iš kur buvo gyvūnas paimtas ir ar buvo padaryta žala gamtai, bauda gali siekti nuo 57 iki 289 eurų.

Jeigu gyvūnas dėl jį paėmusio žmogaus kaltės kristų, bus skaičiuojama gamtai padaryta žala.

Už sunaikintą briedžio jauniklį teks sumokėti 3040 eurų, stirnos ar vilko jauniklį – po 870 eurų, už pilkojo kiškio jauniklį – 290 eurų.

„Šiaulių krašto“ inf.

ŠRAAD nuotr.

JAUNIKLIS: Už gyvūno jauniklio savavališką pasiėmimą žmonėms gresia finansinė atsakomybė.