Gudrūs „pirkėjai“ skriaudžia patiklius pardavėjus

Policijos nuotr.
Sukčiavimo nusikaltimus vieną po kito narpliojanti policija primygtinai ragina gyventojus neatiduoti savo prekės, kol nesulauks už ją pinigų.

 

Senose sukčių schemose atsiranda vis naujų aukų. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate padaugėjo pranešimų, kad buvo apgauti savo daiktus pardavinėję gyventojai. Jie neteko kompiuterių, elektrinių paspirtukų, planšečių, telefonų ir kitų vertingų bei paklausių daiktų.

Istorijos, sako policijos pareigūnai, visos panašios: internete įdėjus skelbimą apie parduodamą daiktą, atsiranda pirkėjas, kuriam to daikto reikia labai greitai. Jis atsiunčia nuotrauką, kad pinigų pervedimo į sąskaitą operacija atlikta ir maždaug per pusvalandį atsiunčia „draugą“ ar kurjerį paimti prekės.

Pardavėjas prekę atiduoda atvykusiam asmeniui. Deja, pinigų sąskaitoje taip ir nesulaukia. Tyrimai rodo, kad taip įvyksta todėl, kad tariamas pirkėjas suklastoja bankinės operacijos išrašą arba operaciją iš viso atšaukia.

Policija perspėja gyventojus: kad ir kaip norėtumėte parduoti savo prekę, neišsiųskite arba neatiduokite jos, kol pinigai neįkrito į jūsų sąskaitą. Pirkėjo skubinimai atiduoti daiktą, pasakojimai, kad draugas kaip tik važiuoja pakeliui ir gali jį paimti, yra signalas, kad tai apgaulės dalis, skirta sumažinti jūsų budrumą.